18-latek zdewastował budynek szkoły.

0
311

Policjanci zatrzymali 18-latka, który zdewastował budynek szkoły w Zawadzie. Podejrzany powyrywał parapety zewnętrzne i kratki wentylacyjne, uszkodził też rynny i elewację budynku. Dyrekcja szkoły wyceniła straty na łączną kwotę 5 tysięcy złotych. 18-latka czeka rozprawa, w czasie której sąd zdecyduje jaki wymiar kary otrzyma za popełnione przestępstwo.

Pod koniec minionego miesiąca dyrekcja szkoły w Zawadzie powiadomiła policjantów z Zamościu, że nieznana osoba na terenie placówki uszkodziła 16 blaszanych parapetów zewnętrznych, powyrywała kratki wentylacyjne oraz podrapała elewację szkoły. Powyrywane i uszkodzone zostały także rynny budynku. Do aktu wandalizmu doszło w czasie weekendu. Wartość poniesionych strat oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem osoby, która dopuściła się tych czynów zajęli się kryminalni z Zamościa. Ich praca przyniosła efekty – w miniony piątek podejrzany 18-latek został zatrzymany. Mieszkaniec gminy Zamość usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Podczas przesłuchania przyznał się, a jako powód swojego nagannego zachowania wskazał alkohol. Teraz 18-latka czeka rozprawa oraz wymierzona przez sąd kara.  

Zgodnie z kodeksem karnym zniszczenie cudzej rzeczy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułSuknie ślubne – Mniej znaczy więcej! 
Następny artykułNocny pożar budynku gospodarczego. Ogień wyrządził spore starty.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments