11-latek potrącony na pasach przez BMW.

0
321
fot. KMP Zamość

W Kalinowicach kierująca BMW na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącego po pasach chłopca. Na szczęście zderzenie z samochodem dla 11-latka zakończyło się niegroźnymi potłuczeniami. Policjanci apelują: “Zbliżając się do przejścia zachowajmy szczególną ostrożność, zwłaszcza w miejscach, gdzie w niedalekiej odległości od przejścia znajduje się szkoła. Tam w każdej chwili na pasach mogą pojawić się dzieci”.

O potrąceniu przechodzącego przez przejście dla pieszych 11-latka dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony wczoraj w godzinach popołudniowych. Do zdarzenia doszło w Kalinowicach w niedalekiej odległości od znajdującej się tam szkoły. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca BMW 22-latka z gminy Adamów jechała w kierunku drogi krajowej numer 17. Zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych najechała na znajdującego się na pasach 11-latka. Chłopiec przechodząc przez przejście szedł z rowerem.

Po zderzeniu z pojazdem załoga kartki pogotowia przewiozła 11-latka do szpitala. Na szczęście wykonane badania medyczne wykazały, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Kierująca BMW była trzeźwa. 22-latka najprawdopodobniej nie zauważyła chłopca. Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczegółowy przebieg zdarzenia i jego okoliczności wyjaśniają mundurowi.

Policjanci rzypominają, że na drodze należy zachować ostrożność. Zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. Szczególne skupienie powinno towarzyszyć kierowcom zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych znajdujących się w pobliżu szkół. Tam w każdej chwili na przejściu mogą znaleźć się idące lub wracające ze szkoły dzieci.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułProgram “Mój Prąd” – o czym należy wiedzieć
Następny artykułPrzeżyli razem 50 lat!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments