ZAMOŚĆ: Wieczór pieśni żydowskich w językach ladino i jidysz.

0
239

Gerard Edery z towarzyszącymi muzykami oraz Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zapraszają na “Wieczór pieśni żydowskich w językach ladino i jidysz”. Podczas wydarzenia wystąpią: Gerard Edery  (śpiew, gitara, saz), Marcin Dawid Król – (skrzypce), Lucjan Szaliński-Bałwas (altówka, skrzypce). Koncert odbędzie się w 13 czerwca 2021 o godz. 18:00 Centrum “Synagoga” FODŻ przy ul. Pereca 14 w Zamościu.

 

Po przerwie spowodowanej pandemią, Gerard Edery wraz z towarzyszącymi mu muzykami wznawiają muzyczną podróż po zabytkowych, polskich synagogach. Efektem tych występów będzie film dostępny dla szerszej publiczności. Każdy koncert zostanie zarejestrowany. Z zapisów występów na żywo, połączonych z wypowiedziami muzyków i zebranymi materiałami powstanie film dokumentalny.

Pierwszy koncert z trasy odbędzie się w pięknej synagodze w Zamościu i będzie celebracją głęboko zakorzenionych związków pomiędzy muzyką sefardyjską i aszkenazyjską. Repertuar będzie interpretacją żywej spuścizny – splotem pieśni w wielu językach Europy i Bliskiego Wschodu. Do Gerarda Edery dołączy dwóch znakomitych muzyków: Marcin Dawid Król oraz Lucjan Szaliński-Bałwas. [www.gerardedery.com]

 

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można odebrać w Centrum „Synagoga” FODŻ w dniu koncertu, od godz. 10:00. Ilość miejsc ograniczona.

plakat jpg ZAMOŚĆ: Wieczór pieśni żydowskich w językach ladino i jidysz.

Poprzedni artykułSzukasz stażu? Sprawdź najświeższe oferty z PUP Zamość
Następny artykułNapadli na śpiącego kolegę. Pobili go i okradli.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments