Napadli na śpiącego kolegę. Pobili go i okradli.

0
257
fot. KKP Biłgoraj

Dwaj mieszkańcy powiatu biłgorajskiego napadli na śpiącego kolegę bijąc go i okradając z telefonu komórkowego. Sprawcy po kilku godzinach od zdarzenia zostali zatrzymali przez policjantów. 22 i 23 latek zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Jeden z nich odpowiadać będzie w warunkach recydywy i może trafić do więzienia nawet na 18 lat, z kolei drugiemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około 1:00 w nocy z 3 na 4 czerwca. Policjanci zostali poinformowani przez 25- letniego mieszkańca naszego miasta o tym, że został napadnięty, pobity i okradziony przez dwóch znajomych. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia gdzie wstępnie ustalili, że do pustostanu w którym spał pokrzywdzony przyszli dwaj mężczyźni w wieku 22 i 23 lat. Napastnicy wspólnie pobili 25 – latka a następnie go okradli zabierając mu warty kilkaset złotych telefon komórkowy.

Policjanci natychmiast rozpoczęli penetrację terenu miasta za podejrzanymi. Po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymali 22 i 23 latka. Mężczyźni są dobrze znani policjantom. W przeszłości byli wielokrotnie karani. 23 latek odpowiadał już przed sądem między innymi za kradzież rozbójniczą i narkotyki z kolei młodszy za włamania, uszkodzenie mienia, kradzież.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy na w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 23 – latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego o rok młodszy kolega z uwagi na to, że popełnił przestępstwo w warunkach recydywy może trafić za kraty nawet na 18 lat.

źródło: KPP Biłgoraj

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Wieczór pieśni żydowskich w językach ladino i jidysz.
Następny artykułUSG brzucha, tarczycy i badanie przezciemiączkowe – trwają zapisy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments