Młoda autorka z Zamościa powraca z kolejną książką

0
436

Nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się właśnie książka „I zbaw mnie ode złego” pochodzącej z Zamościa młodej autorki – Aleksandry Jonasz. Najnowsza powieść to kontynuacja dobrze przyjętego debiutu – thrillera psychologicznego „Obudź mnie zanim umrę”.

W drugim tomie młoda detektyw, Rosalie Evans, stara się rozwikłać zagadkę kolejnych brutalnych morderstw, do których dochodzi w Chicago. Mijają miesiące, śledztwo stoi w miejscu, a pytania pozostają bez odpowiedzi. Tymczasem niepokojąco realistyczne wizje niemal doprowadzają Rosalie do obłędu. Czy to możliwe, że właśnie w nich kryje się klucz do wytropienia zwyrodnialca? Wkrótce sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej: znika dyrektor liceum, w którym uczyła się zamordowananastolatka, a na policję zgłasza się nieoczekiwany świadek. Czasu jest coraz mniej, a Rosalie wie, że lada chwila będzie musiała zmierzyć się z prześladującymi ją demonami..

Rosalie, to tylko sen, tylko sen, nie panikuj.
Patrzę na siebie, ciągle siedząc pod prysznicem. Męskie nogi w czarnych spodniach, skórzana kurtka, buty trekkingowe, z których kapie błoto. Obrączka na palcu serdecznym prawej dłoni.
Już wiem, co się dzieje. Wiem, że znowu jestem w tym śnie. Tym samym cholernym śnie.

Powieść spotkała się już z pozytywnym odbiorem. Tak o książce piszą pierwsi czytelnicy (https://lubimyczytac.pl):

– Więcej jest tu pytań, niż odpowiedzi. Nerwowy i duszny klimat stworzony przez autorkę sprawia, że czytelnik chłonie każdy wątek w poszukiwaniu prawdy, która, gdy już się wydaje że jest blisko, staje się ślepą uliczką. Emocje sięgają zenitu.
@aniabex

– Czytając ten thriller sama traciłam świadomość, czy bohaterowie przeżywają wydarzenia na jawie, czy to mara senna. Niepokój towarzyszył mi od pierwszej do ostatniej strony nie pozwalając tym samym na nudę lub choćby oderwanie się od lektury.
@Czytam_bez_wstydu

– Przez całą książkę byłam spięta. Momentami łapałam się na tym, że wstrzymywałam oddech. @Jadzkaaa

O autorce:

Aleksandra Helena Jonasz – urodzona 16 maja 1998 roku w Zamościu, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Obecnie studentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Miłośniczka książek, swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła na poważnie w wieku 15 lat, w jej zbiorach literackich znajdują się tomiki poezji, opowiadania, fan-fiction oraz wolna proza. W kręgu jej zainteresowań literackich znajdują się thrillery psychologiczne, horrory, norweskie kryminały oraz opowieści „true crime”. Jej debiutancka powieść „Obudź mnie zanim umrę” jest pierwszą częścią trylogii kryminalnej, w której zapoznajemy się z dwójką detektywów badających sprawę tajemniczych morderstw w Chicago. Pierwszą książkę napisała w wieku 19 lat, trzy miesiące po zdaniu matury, natchnięta weną i zainspirowana twórczością Samuela Bjørka. Trylogia kryminalna jest początkiem jej kariery literackiej.

Więcej informacji o autorce na:

https://www.instagram.com/aleksandrajonasz_autor/

oraz

https://www.facebook.com/aleksandrajonaszautorka

1080x1080 1 Młoda autorka z Zamościa powraca z kolejną książką

 

Poprzedni artykułRowerek stacjonarny – jak dbać o kondycję?
Następny artykułZAMOŚĆ: Świeżo upieczony kierowca staranował latarnię i baner
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments