Dla każdego coś fajnego, czyli 11. Zamojski Festiwal Książki ph. Kalejdoskop kulturalny

0
555
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

W dniach 15 – 17 oraz 19 czerwca 2021 r. na Rynku Wodnym w Zamościu odbędzie się 11. Zamojski Festiwal Książki ph. Kalejdoskop kulturalny.

Bieżąca edycja połączona będzie z obchodami jubileuszu 100-lecia Biblioteki w Zamościu. Z tej okazji Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu przewiduje szereg ciekawych przedsięwzięć kulturalnych popularyzujących czytanie, literaturę oraz ukazujących bibliotekę jako instytucję otwartą i przyjazną.

11. Zamojski Festiwal Książki Festiwal rozpocznie się spotkaniem z autorką książek obyczajowych Krystyną Mirek. Po wydarzeniu będzie miała miejsce Uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych czytelników oraz osób i instytucji wspierających działalność Książnicy Zamojskiej w 2020 roku. Pierwszy festiwalowy dzień zakończy się koncertem w stylu lat 20. i 30. XX wieku zespołu Stopa Sound.

Drugiego dnia również nie zabraknie atrakcji. Jedną z nich będzie spotkanie z regionalistą Fryderykiem Kierepką. Jeżeli chcecie odnaleźć swoje korzenie, a nie wiecie jak to zrobić zachęcamy do udziału w wykładzie genealoga Przemysława Portusia – prezesa Stowarzyszenia Genealodzy Zamojszczyzny. Dzień zakończy panel dyskusyjny, którego tematem będą ulice i place Zamościa. Dyskutować będą Bogdan Nowak, dr Jakub Żygawski, Piotr Piela, dr Łukasz Kot.

Trzeci dzień przygotowany został z myślą o dzieciach. Startujemy razem z Sową Wolumeną, która zabawiać będzie małych uczestników Festiwalu. Specjalnie dla nich zaplanowane zostało spotkanie z autorką Joanną Krzyżanek, połączone z warsztatami. Festiwalowy dzień zakończy się spektaklem KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI, przygotowanym przez Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”.

To jeszcze nie koniec festiwalowych atrakcji… 19 czerwca (sobota )zapraszamy na Giełdę Książki Regionalnej, która będzie miała miejsce na Rynku Wodnym w Zamościu.

W razie niepogody wydarzenia festiwalowe przeniesione zostaną do Książnicy Zamojskiej na ul. Kamienną 20.

UWAGA!

W związku zagrożeniem epidemiologicznym wynikającym z pandemii COVID-19 wszystkie działania odbędą się w reżimie sanitarnym.

plakat a311zfk21 Dla każdego coś fajnego, czyli 11. Zamojski Festiwal Książki ph. Kalejdoskop kulturalny program ludzie Dla każdego coś fajnego, czyli 11. Zamojski Festiwal Książki ph. Kalejdoskop kulturalny

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments