ZAMOŚĆ: Poważny wypadek na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi – Dzieci Zamojszczyzny

0
650
fot. KMP Zamość

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w rejonie skrzyżowania ulicy Dzieci Zamojszczyzny z ulicą Królowej Jadwigi. Brało w nim udział 3 pojazdy. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jeden z kierowców nie posiadał uprawnień do kierowania, poruszał się również pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą zamojscy policjanci.

Wczoraj przed południem dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem 3 pojazdów w rejonie skrzyżowania ulicy Dzieci Zamojszczyzny z ulicą Królowej Jadwigi. Na miejsce natychmiast skierował policjantów. Mundurowi na podstawie ustawienia pojazdów, ich uszkodzeń oraz relacji kierujących i świadków wstępnie ustalili jego przebieg.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący nissanem – 69-letni mieszkaniec gm. Sułów wyjeżdżając z ul. Królowej Jadwigi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Alfa Romeo, który poruszał się w tym czasie lewym pasem ulicy Dzieci Zamojszczyzny w kierunku ul. Sadowej. W wyniku tej nieostrożności doszło do zderzenia pojazdów. Ponadto na tył samochodu Alfa Romeo najechał jadący za nim w tym samym kierunku motocyklista. 19-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna kierując motocyklem Suzuki nie zachował ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Po zderzeniu upadł na jezdnię. W związku z odniesionymi obrażeniami motocyklista i 56-letni kierowca alfy trafili do szpitala.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi. W trakcie sprawdzania dokumentów policjanci drogówki ustalili, że motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania. Poruszał się również pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu, a jego stan techniczny nie odpowiadał obowiązującym przepisom. Motocykl został odholowany na parking strzeżony.

W związku ze zdarzeniem oprócz mundurowych z drogówki na miejscu pracowali również policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej. W tym czasie osoby poruszające się ulicą Dzieci Zamojszczyzny musiały się liczyć z niewielkimi utrudnieniami. Ruch w kierunku Lublina odbywał się jednym pasem.

Postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni dokładny przebieg i okoliczności wczorajszego wypadku prowadzą zamojscy policjanci.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułChciała sprzedać spodnie, straciła ponad 2 tys. zł.
Następny artykułPandemia odpuszcza. Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Jakie?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments