Chciała sprzedać spodnie, straciła ponad 2 tys. zł.

0
167
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Ponad 2 tysiące złotych straciła 18-latka, która za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała sprzedać spodnie. Tomaszowianka podczas konwersacji z rzekomym kupcem, weszła w otrzymany link do odbioru płatności, po czym podała swoje dane wrażliwe i straciła z konta dużo więcej pieniędzy, niż miała zyskać.

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 18-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego, która złożyła zawiadomienie dotyczące oszustwa internetowego na swoją szkodę w wyniku którego straciła 2 200 złotych.

Kobieta zamieściła ogłoszenie dotyczące sprzedaży spodni na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Chęcią zakupu wykazała się kobieta, która nawiązała kontakt ze sprzedającą poprzez komunikator tekstowy.

Po krótkiej konwersacji, nastolatka otrzymała fałszywy link od oszustki, potwierdzający rzekomą zapłatę za zakup spodni. 18-latka weszła w otrzymany link gdzie wpisała swoje dane osobowe oraz dane z karty płatniczej. W międzyczasie kobieta otrzymała smsa z kodem autoryzacyjnym, który wpisała na stronę podaną w załączonym linku, łudząco przypominającą stronę banku. W wyniku podania tych danych i przechwycenia ich przez osoby nieuprawnione, kobieta straciła z konta 2 200 złotych.

źródło: KPP Biłgoraj

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments