46. Zamojskie Lato Teatralne nadchodzi

0
729

ZLT zbliża się wielkimi krokami. W tym roku od 20 czerwca do 30 lipca Zamość będzie cieszył się teatrem, głównie w plenerach.

Zbliża się lato. Przyjdzie razem z 46. Zamojskim Latem Teatralnym.

Dobrej pogody na czerwiec i lipiec nie możemy zagwarantować, ale za poziom artystyczny festiwalu ręczymy. Zapraszamy na 12 wydarzeń w programie głównym oraz towarzyszący ZLT Teatr Fotografii. Ideą tegorocznego festiwalu jest „Siła opowieści”. Jak zawsze program będzie różnorodny tematycznie, od opowieści o dwoistości natury ludzkiej, o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, uprzedzeniach, o ludzkich przywarach, po temat najważniejszy, czyli miłość. Artyści swoje opowieści wyśpiewają, wytańczą, wygrają obrazem i, przede wszystkim, słowem. Intencją jest skłonienie słuchaczy i widzów do wyciszenia, zasłuchania, refleksji Nie zabraknie również powodów do zabawy i śmiechu.

Różne będą teatralne formy. Większość spektakli teatry wystawią w przestrzeniach otwartych – na Rynkach Wielkim i Wodnym, w amfiteatrze oraz na Dziedzińcu Wewnętrznym Pałacu Zamojskich. Na dwa przedstawienia zaprosimy do sali widowiskowej w Zamojskim Domu Kultury. Nowej sali, po remoncie!

W połowie maja zorganizowaliśmy sesję zdjęciową Teatru Fotografii, efektem jej będzie wystawa „Rok nieistnienia” inspirowana poezją Bolesława Leśmiana.

Szczegółowe informacje programowe wkrótce znajdą Państwo na stronie internetowej Zamojskiego Lata Teatralnego www.zlt.zdk.zamosc.pl

46 Zamojskiemu Latu Teatralnemu patronują: Pan Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa oraz państwo Beata Ścibakówna i Jan Englert.

Tegoroczna edycja jest, jak zawsze, współfinansowana przez Miasto Zamość.
Po raz kolejny uzyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jesteśmy również wdzięczni naszym stałym sponsorom: PKO BP, Veolia Wschód oraz PGE Dystrybucja S.A. Tym razem też nie zawiedli.

Zapraszamy Państwa gorąco na festiwal. Do zobaczenia z nadzieją, że tegoroczne lato 2021 będzie cieplejsze niż wiosna.

– materiał nadesłany

21 zlt plakat mniejszy 46. Zamojskie Lato Teatralne nadchodzi

 

Poprzedni artykuł18. Spotkanie Fundacji Zibera
Następny artykułTrwa budowa Domu Pomocy Społecznej w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments