Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu komputerowego

0
203

Obecnie funkcjonowanie bez komputera dla wielu osób wydaje się wręcz niemożliwe. Komputery wykorzystujemy w pracy, kontaktach z bliskimi czy nawet do relaksu. Zdarza się jednak, że sprzęt elektroniczny zacznie szwankować i sprawiać problemy. Wiele osób, które nie mają doświadczenia, decyduje się na wysłanie komputera lub laptopa do serwisu. Jak jednak wybrać serwis komputerowy, by cieszyć się z dobrze naprawionym sprzętem?

Najczęstsze przyczyny oddawania komputera do serwisu

Serwis komputerów to miejsce, gdzie możemy oddać swojego laptopa lub komputer w celu określenia, co sprawia, że ten nie działa poprawnie, a następnie jego naprawę. Zależnie od źródła i skomplikowania problemu naprawa może zająć od kilku dni do nawet kilku tygodni. Naprawa komputerów to jednak niejedyny powód, dlaczego decydujemy się na skorzystanie usług z serwisów komputerowych. Do innych popularnych powodów oddawania sprzętu do serwisu komputerów zaliczyć możemy:

  • czyszczenie wnętrza komputerów
  • sprawdzenie czy sprzęt nie jest zawirusowany oraz usunięcie niechcianego oprogramowania
  • naprawa uszkodzeń spowodowanych przez użytkownika, na przykład serwis laptopów, które zostały zalane
  • odzyskiwanie danych, które zostały utracone

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru serwisu?

Niezależnie jednak od powodu, który sprawia, że decydujemy się na oddanie sprzętu do serwisu, powinniśmy sprawdzić kilka istotnych rzeczy, by mieć pewność, że wybieramy odpowiednie miejsce. Najbardziej istotną rzeczą, którą należy przeanalizować, jest zakres usług oferowanych przez serwis. Poza rodzajami usług, które wykonuje serwis, należy sprawdzić także jaki jest czas naprawy lub czy też istnieje możliwość przyjazdu specjalisty do nas, by ten ocenił występujące problemy.

Należy sprawdzić także, czy serwis podaje wszystkie dane kontaktowe. To ważne, ponieważ serwisy powinny być prowadzone przez profesjonalistów, którzy wiedzą, co robią. Zdarzają się jednak serwisy, które są prowadzone przez osoby bez doświadczenia, które zamiast naprawić komputer, wykradną nasze dane lub usuną bardzo istotne pliki. Bardzo częstym błędem jest także decydowanie się na skorzystanie z usług reklamujących się w wielu miejscach studentów lub osób, które tak dorabiają. Ceny takiego rozwiązania są oczywiście niższe, ale z drugiej strony nie mamy nigdy pewności, że naprawa laptopów lub komputerów będzie skuteczna i nie pozostawi żadnych nieporządnych skutków.

Dla wielu osób istotnym czynnikiem jest czas, na jaki będziemy musieli oddać nasz sprzęt do serwisu oraz ile będzie kosztować naprawa. Osoby niedoświadczone, które nie znają się na sprzęcie komputerowym oraz cenach podzespołów, muszą polegać na wiedzy specjalistów. Warto więc decydować się na serwis, któremu możemy zaufać pod tym względem. Warto sprawdzać także, czy części zamienne, które są nam oferowane, są równie dobre, jak te aktualnie posiadane lub czy są też z podobnego zakresu cenowego.

Różnice w obsłudze firm i klientów indywidualnych

Wiele serwisów komputerowych oferuje także różne usługi dla klientów indywidualnych i klientów biznesowych, którzy również chętnie korzystają z usług takich serwisów. Różnica jednak polega na oczekiwaniach wobec serwisu. Przeważnie klienci indywidualni zgłaszają się do serwisów z mniejszymi lub większymi problemami, które można naprawić w kilka dni lub ostatecznie kilkanaście. Klienci tacy oczekują sprawnej obsługi i jak najszybszego odzyskania swojego sprzętu.

Klienci biznesowi mają zaś trochę inne wymagania. Poza naprawą komputerów i laptopów oraz konserwacją innych sprzętów elektronicznych korporacje poszukują dodatkowych usług takich jak całodobowy serwis z dojazdem do klienta czy też różnego rodzaju pakietów ochrony danych lub ich odzyskiwania. Zmienia się także sposób współpracy pomiędzy serwisami a klientami. Klienci indywidualni najczęściej zlecają pojedyncze naprawy raz na jakiś czas. Klientów biznesowych interesują zaś długotrwałe współprace, co pozwala im sprawnie funkcjonować i mieć pewność, że w razie awarii wszelkie usterki zostaną sprawnie naprawione.

Wybór serwisu komputerowego to bardzo istotny wybór. Nie powinniśmy kierować się jedynie ceną usług. Istotny może okazać się czas oczekiwania na naprawiony sprzęt, ale także doświadczenie osób pracujących w serwisie. Należy bowiem wybierać jedynie miejsca prowadzone przez specjalistów, którzy zagwarantują, że naprawa będzie skuteczna, a nasze dane będą bezpieczne. Ostatnie bowiem czego chcielibyśmy po oddaniu sprzętu do serwisu to utrata istotnych danych.

Poprzedni artykułSneakery Diadora – klasyczny włoski streetwear 2
Następny artykułTour de Pologne 2021: Kolarze pojadą m.in. przez: Radecznicę, Nielisz, Zamość i Krasnobród.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments