ZAMOŚĆ: 21-latek odpowie za kradzież rowerów

1
204
fot. policja

Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzież wartego 1500 złotych roweru. Jednoślad właściciel pozostawił przed blokiem przypinając go do barierki stalową linką. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a policjanci odzyskali skradzione mienie. 21-latek odpowie także za kradzież innego jednośladu, który kilka dni wcześniej zabrał z klatki schodowej bloku. W tym przypadku nastolatek pozostawił rower bez żadnego zabezpieczenia i nadzoru. 

O kradzieży roweru pozostawionego pod blokiem na ulicy Partyzantów w Zamościu policjanci zostali powiadomieni w minioną sobotę. Właściciel jednośladu wyjaśnił, że przypiął rower stalową linką do drugiego roweru i wraz z nim do barierki balkonowej. Linkę przeciągnął przez jedno z kół. To utrudniło złodziejowi działanie i spowodowało, że zabrał rower bez jednego koła. Właścicielowi zostało odkręcone przez złodzieja koło. Wartość poniesionych strat oszacowano na kwotę 1500 złotych.

Ustaleniem osoby, która dokonała tego czynu zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Podejrzewany 21-latek z Zamościa już następnego dnia został zatrzymany. Policjanci odzyskali też skradziony rower, który wkrótce wróci do właściciela.

Jak się okazało 21-latek na sumieniu ma również inną kradzież roweru. Doszło do niej kilka dni temu na osiedlu Peowiaków. Wówczas niezabezpieczony przez nastoletniego użytkownika rower 21-latek zabrał z klatki schodowej bloku. Wartość tego jednośladu właścicielka wyceniła na kwotę 800 złotych.

Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty. Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.  

Wiosną i latem wzrasta zainteresowanie jednośladami, niestety nie tylko wśród amatorów rowerowych wycieczek, ale również w środowisku przestępczym. Rowery mogą stanowić łatwy łup dla złodziei. Pamiętajmy, zatem o właściwym ich zabezpieczaniu. Złodziejowi wystarcza chwila nieuwagi, aby wykorzystać dogodną sytuację i zabrać jednoślad. Nie ułatwiajmy im przestępczego procederu i pozostawiając jednoślad bez nadzoru nawet na chwilę – nie zapominajmy, aby właściwie go zabezpieczyć. – przestrzega Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułZamykają kolejne ulice w obrębie Starówki!
Następny artykułKonto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat – jak wybrać odpowiednie?
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cichy

Pewnie kolaboracja bo to patologia