Gigant Historii z Zamościa

1
370
Marcin Sokołowski, tegoroczny maturzysta, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu wystąpił w finale ostatniego odcinka programu „Giganci Historii” poświęconego postaci Józefa Piłsudskiego.

Marcin Sokołowski, tegoroczny maturzysta, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu wystąpił w finale ostatniego odcinka programu „Giganci Historii” poświęconego postaci Józefa Piłsudskiego. Marcin „o włos” przegrał z rywalem z Krakowa, prezentując imponującą wiedzę o Marszałku. 

Jak sam mówi: „Historia od lat jest moją pasją, a postać i idee głoszone przez Marszałka Józefa Piłsudskiego zawsze były mi szczególnie bliskie. Zdecydowałem się więc wziąć udział w eliminacjach do  programu TVP „Giganci Historii”i udało mi się zakwalifikować do finału. Uczestnictwo w teleturnieju było ciekawym doświadczeniem, pozwoliło na poszerzenie horyzontów i poznanie ciekawych osób podzielających moje zainteresowania”. Warto dodać, że Marcin jest finalistą dwu ogólnopolskich olimpiad historycznych oraz laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, co najlepiej świadczy o  poziomie jego wiedzy historycznej.

Program można było obejrzeć 20 maja o godzinie 21.05 na kanale TVP Historia, (powtórka 21 maja o 10.30). 

Poprzedni artykułFestiwal Ojce i Dziatki zawita do Zamościa.
Następny artykułZamość na trasie 78. Tour de Pologne! [FILM]
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Filia

Brawo Marcin!