„Krwawy Challenge” z udziałem strażaków [ZDJĘCIA]

0
284

W niedzielę 16 maja, w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej M PSP w Zamościu rozpoczęła się akcja krwiodawstwa pn. BLOOD CHALLENGE. Jej celem jest zebranie jak największej ilości krwi wśród strażaków, z podziałem na poszczególne jednostki. Najbardziej aktywna jednostka zostanie uhonorowana nagrodą rzeczową.

Pierwszego dnia akcji 31 strażaków, ale i nie tylko z 36 osób jakie się stawiły, oddało krew – bezcenny dar, który ratuje życie. W dniach od 17 do 28 maja br., krew można oddać w RCKIK Oddział w Zamościu, pamiętając by wpisać się na strażacką listę. W pierwszym dniu najwięcej krwi oddało 6 dawców z OSP Zubowice. Podsumowanie akcji nastąpi 30 maja br., w świetlicy zamojskiej Komendy.

Słowa podziękowania kierujemy do: pracowników RCKiK Oddział w Zamościu, za sprawne przeprowadzenie akcji poboru krwi oraz Stowarzyszeniu HDK przy Gminie Zamość za organizacje przedsięwzięcia. Co istotne, jest to pierwsza akcja tego typu w KM PSP w Zamościu, cieszy tak liczny udział – w kolejnych edycjach liczymy na więcej. – mówi Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskiej straży.

 

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments