Handlował podrobioną odzieżą na giełdzie w miejscowości Mokre

0
298

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Izby Celnej zabezpieczyli ponad 1100 sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Zatrzymali też 28-letniego właściciela towaru, który handlował podrobioną odzieżą na giełdzie w miejscowości Mokre. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zamojskiej komendy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Izby Celnej skontrolowali wczoraj stoiska na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre. Zatrzymali tam 28-letniego obywatela Bułgarii, który oferował do sprzedaży odzież z logo znanych, światowych marek. Mężczyzna sprzedawał koszulki, legginsy, czapeczki z daszkiem, skarpetki oraz bieliznę.

Okazało się, że towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich znaki zostały użyte bezprawnie. Policjanci zabezpieczyli ponad 1100 sztuk ubrań z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego 28-letni właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Zgodnie z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

361 184566 Handlował podrobioną odzieżą na giełdzie w miejscowości Mokre

 

Poprzedni artykułZabił swoją 90-letnią babcię
Następny artykułVIII edycja konkursu “Zamość the Ideal Town” podsumowana [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments