ZAMOŚĆ: Zakupiła w sieci telefon za ponad 3 tys. zł. W paczce otrzymała… książkę i malinową herbatę

0
252
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Mieszkanka Zamościa robiąc zakupy w sieci straciła pieniądze. Zakup dotyczył telefonu komórkowego za prawie 3400 złotych. Przelała sprzedawcy umówioną kwotę. W pierwszej paczce, którą otrzymała była książka. Sprzedawca zapewniał, że pomylił przesyłki. Kolejna paczka miała być tą właściwą. Tak się jednak nie stało – w drugiej zamiast telefonu było pudełko malinowej herbaty. Uważajmy na internetowych oszustów, którzy bez skrupułów wykorzystują brak czujności kupujących.

23-latka z Zamościa powiadomiła policjantów, że zakupiła przez internet telefon komórkowy. Przelała na wskazane przez sprzedawcę konto prawie 3400 złotych. Paczka miała być dostarczona do jednego z paczkomatów na  terenie miasta. Po kilku dniach 23-latka odebrała przesyłkę. Nie zdążyła jej otworzyć, ponieważ od sprzedawcy dowiedziała się, że to nie jest zakupiony przez nią telefon. Sprzedawca miał się pomylić podczas wysyłki. Umówili się, że 23-latka odeśle ją po otrzymaniu telefonu. Po kilku dniach do pokrzywdzonej dotarła kolejna przesyłka. Otworzyła ją i zobaczyła, że zamiast zakupionego telefonu jest w niej paczka herbaty. Zdenerwowana zadzwoniła do sprzedawcy i chciała zrezygnować z zakupu. Sprzedawca zobowiązał się oddać jej pieniądze. Jednak tego nie zrobił, nie odbierał też od pokrzywdzonej telefonów. 23-latka straciła prawie 3400. Została z paczką malinowej herbaty oraz książką, która jak się okazało była w pierwszej przesyłce.  

Podczas robienia zakupów on-line jedynie ostrożność i czujność mogą zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy. Korzystajmy jedynie ze sklepów sprawdzonych, z historia swojej działalności. Jeśli jest to możliwe wybierajmy formę płatności u kuriera. Przed podjęciem ostatecznej decyzji poczytajmy  opinie o sprzedawcy i sklepie. Unikajmy też zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie – może to sugerować oszustwo.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments