Zamojski TBS wśród najlepszych w Polsce!

0
330

Zamojski TBS został laureatem w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2021 rok. 

 

Opublikowany w dniu 26 kwietnia 2021 r. Ranking przeprowadzony został przez Dziennik Gazeta Prawna oraz Strefę Gospodarki. Wyłoniono 10 najlepszych TBS w kraju, wśród których znalazł się nasz zamojski TBS. Brano pod uwagę takie kryteria jak: dane finansowe, ocena inwestycji, podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz ocenę działalności na polu CSR, czyli społecznej odpowiedzialność biznesu.

 

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zamościu powstało w 2000 roku, a jego jedynym udziałowcem jest Miasto Zamość. Głównym celem, dla jakiego Spółka została powołana jest realizacja polityki mieszkaniowej Miasta Zamość poprzez zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych jego mieszkańców. TBS realizuje ten cel budując na otrzymanych od Miasta gruntach, a następnie eksploatując powstałe lokale mieszkalne na zasadach najmu o umiarkowanym czynszu. Mieszkania w systemie TBS dedykowane są dla osób, których stabilna sytuacja finansowa pozwala na zabezpieczenie sobie i swojej rodzinie pewnego i długotrwałego – na czas nieokreślony najmu mieszkania, a którzy nie posiadają zdolności finansowej na zakup własnego lokum, bądź dla których własne mieszkanie nie stanowi priorytetu. Budujemy dla rodzin, dla osób młodych i starszych oraz dla samotnych, uwzględniamy również potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

W chwili obecnej Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zamościu dysponuje 7 blokami, w których znajduje się łącznie 277 lokali mieszkalnych. Pięć z naszych budynków znajduje się na osiedlu przy ul. Lipskiej, a dwa na ul. Chłodnej w Zamościu. W związku z niesłabnącym zapotrzebowaniem na najmem w systemie TBS wśród naszych mieszkańców, Spółka zamierza w przyszłości realizować kolejne społeczne inwestycje mieszkaniowe. W 2019 roku TBS otrzymał od Miasta grunty przy ul. Wyszyńskiego, na których planuje wybudować kolejne 2 budynki mieszkalne wielorodzinne. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniami do realizacji przedsięwzięcia.

 

źródło: UM Zamość

179830736 307018154338202 7271781031202690925 n Zamojski TBS wśród najlepszych w Polsce!
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments