Zamiast skrzyżowania będzie rondo. Przebudowa ruszyła. Są utrudnienia!

0
380

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego- Sadowa- Peowiaków w Zamościu. Prace prowadzi firma STRABAG Sp. z o. o. Obecnie kierowcy napotkają w tym miejscu utrudnienia. Na asfalcie ustawiono barierki, zmieniła się organizacja ruchu, sygnalizacja świetlna została wyłączona. W efekcie realizowanej inwestycji w miejscu obecnego skrzyżowania powstanie rondo.

Modernizacja skrzyżowania to część projektu pn. :”Przebudowa ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z odcinkiem ulicy Peowiaków”. Przewiduje on m.in.: wykonanie nowych chodników i ścieżek rowerowych, przebudowanie zatok autobusowych, gdzie staną nowe wiaty przystankowe wraz z monitorami do wyświetlania rozkładu jazdy. Ulica zyska monitoring i kanalizację deszczową. W miejscu istniejącego skrzyżowania ulic Piłsudskiego- Sadowa- Peowiaków powstanie rondo, które zwiększy bezpieczeństwo, upłynni ruch i zapobiegnie tworzeniu się korków.

W ramach prowadzonych prac od wtorku (4.05) zamknięty dla ruchu drogowego jest odcinek ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sadową/Peowiaków do ulicy Akademickiej/Łukasińskiego. Odcinek ten musiał zostać wyłączony ze względu na technologię wykonania i ułożenia w tym miejscu kostki granitowej. Jednocześnie wykonawca umożliwił dojazd do SPDN Krok Za Krokiem, ZGL oraz mieszkańcom.

Wartość umowy z wykonawcą robót firmą Strabag opiewa na 14 615 164,60 zł brutto. Na wykonanie przebudowy ma ona czas do 16 listopada 2021 r. Zadanie realizuje Miasto Zamość.

Poprzedni artykułSporo nowych ofert pracy w Zamościu i okolicy
Następny artykułOzonowanie i dezynfekcja. Dojazd od klienta tel. 536 447 385
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments