Zamiast skrzyżowania będzie rondo. Przebudowa ruszyła. Są utrudnienia!

0
327
GAIA

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego- Sadowa- Peowiaków w Zamościu. Prace prowadzi firma STRABAG Sp. z o. o. Obecnie kierowcy napotkają w tym miejscu utrudnienia. Na asfalcie ustawiono barierki, zmieniła się organizacja ruchu, sygnalizacja świetlna została wyłączona. W efekcie realizowanej inwestycji w miejscu obecnego skrzyżowania powstanie rondo.

Modernizacja skrzyżowania to część projektu pn. :”Przebudowa ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z odcinkiem ulicy Peowiaków”. Przewiduje on m.in.: wykonanie nowych chodników i ścieżek rowerowych, przebudowanie zatok autobusowych, gdzie staną nowe wiaty przystankowe wraz z monitorami do wyświetlania rozkładu jazdy. Ulica zyska monitoring i kanalizację deszczową. W miejscu istniejącego skrzyżowania ulic Piłsudskiego- Sadowa- Peowiaków powstanie rondo, które zwiększy bezpieczeństwo, upłynni ruch i zapobiegnie tworzeniu się korków.

W ramach prowadzonych prac od wtorku (4.05) zamknięty dla ruchu drogowego jest odcinek ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sadową/Peowiaków do ulicy Akademickiej/Łukasińskiego. Odcinek ten musiał zostać wyłączony ze względu na technologię wykonania i ułożenia w tym miejscu kostki granitowej. Jednocześnie wykonawca umożliwił dojazd do SPDN Krok Za Krokiem, ZGL oraz mieszkańcom.

Wartość umowy z wykonawcą robót firmą Strabag opiewa na 14 615 164,60 zł brutto. Na wykonanie przebudowy ma ona czas do 16 listopada 2021 r. Zadanie realizuje Miasto Zamość.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments