DrzewoStany – wystawa malarstwa Edyty Gałan

0
335

Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na wystawę malarstwa Pani Edyty Gałan pt. “DrzewoStany”. Prace będą prezentowane od środy, 5 maja. 

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 8 maja 2021, o godz. 17:00 w zamojskiej synagodze, przy ul. Pereca 14. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Tak pisze o sobie i o swoim malarstwie Autorka wystawy:

Od dawna kocham drzewa i wiele czasu spędzałam w ich koronach i wędrując pośród nich jako dziecko, nastolatka i robię to do dziś. Drzewa są też jednym z moich ulubionych tematów w moich obrazach i fotografiach. 

Maluję, bo daje mi to radość, taką bezwarunkową, niezależną od niczego, co jest poza mną.  

W moich obrazach są drzewa, lasy, pola, ścieżki, chmury. Jest światło, kolor, cisza i tęsknota za przestrzenią wolną od śladów naszej ludzkiej obecności. 

Pochodzę z okolic Zamościa i miałam tę ogromną przyjemność uczenia się w liceum plastycznym w Zamościu, więc mam miłe wspomnienia z tym miastem, chociaż wtedy Zamość wyglądał zupełnie inaczej. Później, studiowałam na UMCS w Lublinie, na Wydziale Artystycznym. Ciekawe, że jako specjalizację wybrałam grafikę a nie malarstwo, ale na mój wybór złożyły się inne czynniki. I tak studia zakończyłam pracą dyplomową, wykonaną w technice litografii, która mnie po prostu oczarowała. 

Później przez bardzo długi czas prawie nie malowałam obrazów, zajęłam się rękodziełem artystycznym, odnawianiem mebli, malowaniem dekoracyjnym ścian. Na poważnie z malarstwem przeprosiłam się rok temu i już nie chcę zaniedbywać tej przyjaźni.

Wystawa będzie prezentowana w Centrum „Synagoga” FODŻ do końca maja 2021.

plakat drzewostany DrzewoStany - wystawa malarstwa Edyty Gałan

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Szukasz stażu? Sprawdź najnowsze oferty z PUP
Następny artykułKierując Volvo zabił dwóch mężczyzn
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments