Nalot służb na giełdę w Mokrem. Bułgar stracił cały towar

0
376
fot. KMP Zamość

Policjanci wspólnie z funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre zabezpieczyli ponad 250 sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Asortyment sprzedawał 20-letni obywatel Bułgarii, który odpowie za naruszenie prawa własności przemysłowej.

Wczoraj policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre skontrolowali stoiska handlowe. Na jednym z nich odnaleźli odzież z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Koszulki, bluzy, spodnie, kurtki i bezrękawniki z podrobionymi znakami towarowymi wiodących marek odzieżowych oferował do sprzedaży 20-letni obywatel Bułgarii.

Nielegalny asortyment w ilości ponad 250 sztuk został zabezpieczony, a 20-letni właściciel podrobionej odzieży zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje wysoką grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułChciała uniknąć zderzenia z łosiem, zderzyła się z innym autem
Następny artykułWielki sukces zamojskiej licealistki.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments