Chciała uniknąć zderzenia z łosiem, zderzyła się z innym autem

0
230
fot. KPP Krasnystaw
- reklama-

Do groźnego wypadku doszło w minioną sobotę w godzinach wieczornych w Łopienniku Podleśnym na drodze krajowej nr 17. Próba uniknięcia zderzenia z łosiem i nagłe hamowanie kierującej volkswagenem doprowadziły do zderzenia się z oplem. Trzy osoby trafiły do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku na drodze!

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę po godzinie 20:00 na drodze krajowej numer DK 17 w miejscowości Łopiennik Podleśny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca samochodem osobowym volkswagenem jadąca w kierunku Krasnegostawu chcąc uniknąć zderzenia z łosiem, który nagle wtargnął na jezdnię, zaczęła nagle hamować. W tym momencie kierująca oplem jadąca z tyłu, nie zdążyła wyhamować i uderzyła w tył volkswagena. Ten z kolei w rezultacie uderzył w przydrożny słupek i obrócił się kilka razy na jezdni wokół własnej osi. Kierująca volkswagenem 19 – letnia mieszkanka gminy Fajsławice oraz kierująca oplem 40 – letnia mieszkanka Zamościa i podróżujący z nią 15-latek, zostali przewiezieni karetką pogotowia do szpitala.

Jak się okazało po badaniach kierująca oplem doznała obrażeń, natomiast bez szwanku wyszła z tego zdarzenia kierująca volkswagenem i pasażer opla. Policjanci ustalili, że obie kierujące były trzeźwe.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin, a policjanci zorganizowali objazdy. Funkcjonariusze wyjaśnią dokładne okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza kiedy przejeżdżamy przez tereny leśne. Pamiętajmy, aby zwolnić w miejscach, gdzie możemy spotkać zwierzynę leśną. Dodatkowo zachowajmy  odstępy od poprzedzającego pojazdu, tak aby w przypadku awaryjnej sytuacji mieć możliwość do bezpiecznego hamowania.

źródło: KPP Krasnystaw

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments