Podwiózł teściową na komendę… mając 2,5 promila

0
235
fot. policja

46-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj postanowił pomóc swojej teściowej w dotarciu na komendę. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku gdyby nie fakt, że mężczyzna wsiadając za kierownicę miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdarza się, że nietrzeźwi kierowcy sami zgłaszają się do policjantów. Taka sytuacja miała miejsce w miniony piątek. Wczesnym wieczorem dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy forda, który według zgłaszającego pojechał do Biłgoraja. Po kilkunastu minutach do biłgorajskiej komendy przyjechał kierowca samochodu podanego w opisie. Jak się okazało był to 46-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, który chcąc pomóc swojej teściowej podwiózł ja do komendy, gdzie kobieta chciała złożyć zawiadomienie. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że zięć za kierownicę wsiadł na „podwójnym gazie”.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 46 latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

źródło: KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułSporo nowych ofert staży w Zamościu i okolicy
Następny artykułDźgnął nożem kompana “od kieliszka”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments