Dźgnął nożem kompana “od kieliszka”

0
267

Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 58-latek z gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w czasie zakrapianego alkoholem spotkania towarzyskiego dwukrotnie ugodził nożem jednego ze współbiesiadników. Pokrzywdzony 37-latek trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Wobec 58-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

O ugodzeniu nożem, do którego doszło na terenie posesji w jednej miejscowości gminy Szczebrzeszyn dyżurny komendy został powiadomiony w piątkowy wieczór. Natychmiast skierował tam policjantów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do nieporozumienia doszło podczas spożywania alkoholu przez kilku znajomych. W pewnej chwili jeden z kompanów stał się agresywny, chciał bić wszystkich uczestników spotkania. Wówczas właściciel posesji 58-latek z gminy Szczebrzeszyn stanął w obronie swoich kolegów i dwukrotnie ugodził agresora nożem w okolice brzucha oraz klatki piersiowej. Pokrzywdzony 37-latek z gminy Szczebrzeszyn został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc medyczna. Natomiast 58-latek oraz pozostali współbiesiadnicy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Wszyscy znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu policjanci wykonali z zatrzymanymi czynności procesowe, zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 58-latkowi prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa. W niedzielę Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił, że podejrzany przez najbliższe trzy miesiące będzie przebywał w areszcie. Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą od 8 lat, karę 25 lat więzienia, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułPodwiózł teściową na komendę… mając 2,5 promila
Następny artykułChciał targnąć się na swoje życie. Uratowali go policjanci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments