Nowy funkcjonariusz w szeregach zamojskiej policji

0
459
fot. KMP Zamość

Nowy policjant rozpoczął służbę w zamojskiej komendzie. Funkcjonariusz złożył ślubowanie, które przyjął mł. insp. Andrzej Mioduna I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu. Adept otrzymał legitymację służbową. Czeka go szkolenie, po którym wróci do naszej jednostki, aby pełnić służbę na rzecz mieszkańców powiatu zamojskiego.

W miniony piątek (26.03) w budynku Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego policjanta. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Andrzejowi Miodunie. Po tym nastąpiło odegranie hymnu państwowego, a następnie ślubowanie nowo przyjętego policjanta.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzał za nim adept sztuki policyjnej. Funkcjonariusz ślubował: „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Następnie z rąk mł. insp. Andrzeja Mioduny nowo przyjęty policjant otrzymał legitymację służbową oraz życzenia wszelkiej pomyślności i powodzenia.

Teraz przed nowo przyjętym policjantem szkolenie podstawowe w czasie, którego zdobędzie odpowiednią wiedzę i umiejętności. Po nim rozpocznie służbę w naszej jednostce i będzie dbał o porządek w powiecie zamojskim oraz bezpieczeństwo jego mieszkańców.

źródło:KMP Zamość

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Nowy sposób na załatwianie spraw w Urzędzie Miasta
Następny artykułNajnowsze oferty pracy w Zamościu i okolicy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments