Kierujący toyotą wjechał w rowerzystę

0
310
fot. KMP Zamość

W podzamojskiej miejscowości Płoskie kierujący toyotą wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadącego drogą krajową rowerzystę. Po zderzeniu 63-letni kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Płoskie. Policjanci, którzy pracowali ma miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący toyotą wyjeżdżał z parkingu. Miał zamiar przejechać na wprost przez drogę krajową numer 74 i wjechać w znajdującą się po przeciwnej stronie ulicę. Nie zauważył jednak, że od strony Szczebrzeszyna w kierunku Zamościa jedzie rowerzysta. Wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z jednośladem.

Po zderzeniu pomocy medycznej potrzebował 63-letni mieszkaniec Zamościa, który kierował rowerem. Został wiec przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący jednośladem był trzeźwy. Trzeźwy był również kierujący toyotą – 63-latek z gminy Zamość.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci dochodzeniowo – śledczy z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny, przesłuchali świadków. Teraz mundurowi wyjaśniają szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przypominają, że włączając się do ruchu zawsze należy dokładnie sprawdzić, czy manewr ten się spowoduje zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego i innych uczestników ruchu. Chwila nieuwagi lub też pośpiech mogą mieć tragiczne dla zdrowia konsekwencje.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułKoronawirus. Place zabaw w Gminie Zamość zamknięte.
Następny artykułNowa poradnia leczenia chorób piersi w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments