Sprawdź, gdzie “drogówka” używa dronów do kontrolowania pojazdów (FILM)

0
331

Na terenie powiatu krasnostawskiego policjanci prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. Już w ciągu 40 minut funkcjonariusze ujawnili 5 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu niedozwolonym. Najbardziej zaskoczony był kierujący audi, który na ,,podwójnej ciągłej” wyprzedził ciąg pojazdów. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat karny i 5 punktów.

Wczoraj na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wólka Orłowska oraz na drodze wojewódzkiej numer 812 w miejscowości Krupe policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie prowadzili działania na drodze z użyciem drona. Z powietrza obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Już w ciągu 40 minut funkcjonariusze ujawnili 5 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie momenty zostały zarejestrowane za pomocą urządzenia, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

Najbardziej zdziwiony był 27-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna ,,na podwójnej ciągłej” wykonał manewr wyprzedzania trzech pojazdów osobowych. Moment został nagrany za pomocą drona, a kierujący audi został ukarany 300 złotowym mandatem karnym, a jego konto wpłynęło 5 punktów.

Były to pierwsze takie działania na terenie naszego powiatu, które mają poprawić stan naszego bezpieczeństwa na drogach i uzmysłowić kierowcom potrzebę stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Takie akcje na pewno będą kontynuowane w przyszłości.

Źródło: KMP Krasnystaw młodszy aspirant Jolanta Babicz

Poprzedni artykułNadchodzą paszporty szczepionkowe?
Następny artykułBezpłatne usg narządów kobiecych oraz usg ciąży
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments