Pożar budynku mieszkalnego

0
391

23 marca br., tuż po godz. 17 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze dachu budynku mieszkalnego w Stawie Noakowskim gm. Nielisz. Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Krzak stwierdzono, że pożarem objęty był cały dach dwukondygnacyjnego budynku murowanego pokryty eternitem. Część dachu uległa zawaleniu. Właściciel obiektu poinformował, że wewnątrz budynku nikt nie przebywa, nikt nie potrzebuje pomocy, w budynku odłączono prąd. Strażacy przy wykorzystaniu drabiny przystawnej podali jeden prąd wody. Po dojeździe kolejnych zastępów podano kolejne prądy wody od wewnątrz po klatce schodowej oraz kolejny przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego. Po ugaszeniu pożaru strażacy prowadzili prace rozbiórkowe konstrukcji dachu wraz z izolacją. Pożar nie przedostał się do części mieszkalnej. 

Na miejscu pożaru przybył Adam Wal wójt gminy Nielisz, który zorganizował plandeki, którymi następnie strażacy zabezpieczyli budynek mieszkalny. Policja ustala przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

Spaleniu uległ: dach budynku wraz z izolacją. Popękaniu uległ strop. Straty oszacowano na kwotę ok 70 tys. zł.  

W działaniach trwających niespełna 4  godziny wzięło udział 7 zastępów gaśniczych 4 z JRG Szczebrzeszyn i Zamość oraz zastępy z OSP: Złojec, Nielisz, Krzak.  

      Żródło: PSP Zamość

       

staw1 Pożar budynku mieszkalnego staw2 Pożar budynku mieszkalnego staw3 Pożar budynku mieszkalnego

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments