Przemycili narkotyki z Holandii. Jeden z nich doprawiał marihuaną ciasteczka i zupę.

0
506
fot. KPP Tomaszów Lubelski

Blisko kilogram narkotyków przechwycili tomaszowscy kryminalni. W tej sprawie zatrzymali 19 latka i jego 29 letniego znajomego, którzy w ubiegłym tygodniu przyjechali z Holandii przywożąc susz marihuany, amfetaminę i haszysz. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Tomaszowscy kryminalni pozyskali informację, z której wynikało, że w jednym z wynajmowanych stancji mogą znajdować się narkotyki. Kiedy przed kilkoma dniami pojechali pod wskazany adres, z mieszkania właśnie wychodziło dwóch mężczyzn. Policjanci przy wynajmującym stancję 19- latku znaleźli amfetaminę i haszysz. Większą ilość środków narkotycznych ujawnili podczas przeszukania mieszkania. Dodatkowo okazało się, że 19-latek jest poszukiwany 2 listami gończymi i 2 nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim.

Tomaszowscy kryminalni ustalili, że, zarówno 19-latek jak i jego 29-letni znajomy tydzień wcześniej wrócili z Holandii i narkotyki przywieźli ze sobą. W związku z powyższym, w dalszej kolejności mundurowi przeszukali miejsce zamieszkania 29-latka z gminy Łaszczów. Na miejscu zabezpieczyli kilka tysięcy działek narkotyków, takich jak marihuana i haszysz oraz wagę elektroniczną. W jednym ze znalezionych  dużych pojemników znajdował się zmielony susz marihuany, którym jak się okazało, 29-latek doprawiał sobie pieczone przez siebie ciastka oraz zupę.

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków. Obydwaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 29 latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, z kolei młodszemu z mężczyzn grozi kara do 3 lat więzienia. Obaj usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Sąd przychylił się do wniosku o areszt dla zatrzymanych. Mężczyźni byli wcześniej już znani policji i to nie pierwszy raz kiedy złamali prawo.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

 

 

Poprzedni artykułNowy, piękny i majestatyczny mieszkaniec zamojskiego ZOO [ZDJĘCIA]
Następny artykułW Tomaszowie Lubelskim stanie 6-metrowy łuk triumfalny. Koszt budowy pomnika oszacowano na około … 200 tys. zł.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments