Przyłącz się do akcji PSONI! 21 marca załóż dwie różne skarpetki!

0
1031

21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa. Z okazji tego święta wszyscy możemy okazać solidarność z  osobami z zespołem Downa, zakładając na stopy dwie kolorowe skarpetki nie do pary. Zachęca do tego m.in. Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

Dwie różne skarpetki założone 21 marca są symbolem niedopasowania genotypowego, które występuje u osób z zespołem Downa. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa – 21. dzień trzeciego miesiąca roku, nie została wybrana przypadkowo, nawiązuje ona bowiem do istoty wady genetycznej – trisomii chromosomu 21. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa PSONI Koło w Zamościu zaprasza  do przyłączenia się do internetowej akcji. Polega ona na tym, by pod TYM wydarzeniem na Facebooku umieścić swoją fotkę, w dwóch różnych, najlepiej kolorowych skarpetkach. Spośród wszystkich osób, które opublikują zdjęcia w poniedziałek 22 marca Stowarzyszenie wylosuje 10 osób, które dostaną pakiety skarpet, ufundowane przez ZPU J. Kusiak i Spółka, Spółka jawna, Świerszczów 71, 22-500 Hrubieszów.

W imieniu organizatorów – zapraszamy do włączenia się w akcję.

Poprzedni artykułOstatnia szansa, by pojeździć na łyżwach w Zamościu
Następny artykułSukces zamojskiego Elektryka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments