Miał ponad 3 promile i jechał rowerem. Tłumaczył, że ,,musiał się przewietrzyć”

0
318
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Ponad 3 promile alkoholu miał rowerzysta, który we wtorek w takim stanie jechał ulicami miasta. Zatrzymali go policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy. Tłumaczył, że ,,musiał się przewietrzyć”. Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł podczas kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena miał prawie 2 promile i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek po godzinie 14:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być pod działaniem alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 41- letni mieszkaniec Krasnegostawu ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że musiał się po prostu przewietrzyć. Dostał wysoki mandat i zakończył jazdę.

Tego samego dnia po godzinie 20:00 w miejscowości Żółkiew – Kolonia policjanci z posterunku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagena. Jak się okazało, 36 – letni mieszkaniec gminy Żółkiewka miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed Sądem. Zgodnie z przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Krasnystaw

Poprzedni artykułObczaj OCB? W Zwierzyńcu powstaje obrazkowy słownik slangu młodzieżowego
Następny artykułPrawie wjechał w policjantów. Miał 4 promile alkoholu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments