ZAMOŚĆ: Wyjeżdżał z parkingu i nie ustąpił pierwszeństwa

1
428
fot. KMP Zamość

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący volkswagenem wyjeżdżając z parkingu uderzył w jadący ulicą Sadową pojazd marki Alfa Romeo. Po tym trzy osoby trafiły do szpitala. Na szczęście dwóch uczestników wypadku opuściło szpital, dalszej hospitalizacji wymagał 23-letni kierowca volkswagena.

O zderzeniu dwóch samochodów na ulicy Sadowej w Zamościu dyżurny został powiadomiony kilka minut po godzinie 23 w piątek. Skierował tam policjantów, którzy wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem wyjeżdżał z terenu parkingu. Skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony ulicy Peowiaków kierującemu pojazdem marki Alfa Romeo. Po zderzeniu samochodów Alfa Romeo przesunął się na przeciwny pas, a volkswagen uderzył w ogrodzenie posesji.

Strażacy pomogli kierującemu volkswagenem wydostać się z pojazdu. Po tym 23-latek kierujący tym pojazdem oraz pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Załoga karetki pogotowia do szpitala przewiozła również 51-letniego kierującego pojazdem marki Alfa Romeo. Po badaniach placówkę służby zdrowia opuścili pasażer volkswagena i 51-latek. Dalszej hospitalizacji wymagał 23-letni mieszkaniec gminy Nielisz.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 23-latek był trzeźwy, natomiast od 51-latka z Zamościa pobrano krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Na miejscu wypadku czynności procesowe wykonała grupa dochodzeniowo – śledcza. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułUbezpieczenie garażu – ile kosztuje?
Następny artykułJedyna w Polsce!
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Qwerty

Dlaczego nie napiszecie że kierowcą Alfy był lekarz? Było widać że nie był w najlepszej formie i dlatego nie poddał się badaniu na miejscu