Ubezpieczenie garażu – ile kosztuje?

0
611

Obecnie wielu właścicieli mieszkań czy domów jednorodzinnych ma również garaż, który pozwala na bezpieczne zaparkowanie samochodu niezależnie od pory roku. Takie obiekty warto zabezpieczyć przed zniszczeniem w wyniku losowych zdarzeń. W tym celu należy wykupić ubezpieczenie garażu, które jest dostępne w formie rozszerzenia do polisy mieszkaniowej. Ile to kosztuje?

Czym jest ubezpieczenie garażu?

Garaże dzielą się na kilka typów, dlatego dokładna forma ubezpieczenia zależy od posiadanego obiektu. Wyróżnia się następujące rodzaje takich konstrukcji:

  • w zabudowie szeregowej,
  • przydomowe,
  • podziemne,
  • blaszane,
  • wolnostojące murowane.

Nie wszystkie rodzaje garażów da się ubezpieczyć. Większość towarzystw jest otwarta na zapewnienie ochrony miejsca w przestrzeni podziemnej, ale jednocześnie odmawiają one udzielenia polisy na obiekty blaszane. Aby znaleźć ubezpieczenie garażu na rankomat.pl, należy podać typ posiadanej konstrukcji. Jest to bowiem jeden z najważniejszych czynników wpływających na koszt i możliwość wykupienia ochrony takiego obiektu.

Ubezpieczenie garażu chroni zwykle na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych, takich jak pożar czy zalanie. Istnieje również opcja zabezpieczenia wyposażenia obiektu przed kradzieżą jego wyposażenia, ale wiąże się to z koniecznością dokupienia rozszerzeń.

Warto wiedzieć, że istnieją czynniki, które mogą wpłynąć na odmowę udzielenia polisy na garaż. Najczęściej ma to miejsce w sytuacji, gdy obiekt nie jest odpowiednio zabezpieczony lub nie ma szczelnych okien. Takie wymagania są dostępne w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych. Z tego powodu, by wykupić polisę, czasami trzeba nieco zmienić konstrukcję garażu.

Ile kosztuje ubezpieczenie garażu?

Ubezpieczenie garażu często wchodzi w skład standardowej polisy mieszkaniowej. Ma to miejsce w sytuacji, gdy przestrzeń na samochód należy do tego samego budynku co Twój dom. Dokupienie osobnej ochrony jest natomiast konieczne w przypadku garażów wolnostojących lub w zabudowie szeregowej, które nie są częścią obiektu objętego polisą mieszkaniową.

Ubezpieczenie garażu nie jest drogie. Podstawowa ochrona kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Z większymi kosztami trzeba liczyć się w sytuacji, gdy chcesz zabezpieczyć wyposażenie obiektu. Zdarza się bowiem, że właściciele garażów przechowują w nich narzędzia lub inne przedmioty, które z łatwością można ukraść. W celu obliczenia kosztów ochrony o konkretnym zakresie warto korzystać z takich stron, jak https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Dzięki nim możesz porównać poszczególne oferty, dostosowując skład danego pakietu do typu posiadanego garażu i własnych potrzeb.

Na cenę ubezpieczenia garażu wpływa również maksymalna wartość wypłaconego odszkodowania. Jeśli w Twoim obiekcie znajduje się wiele przedmiotów, które łącznie kosztują kilkadziesiąt tysięcy, dobrym pomysłem jest wykupienie ochrony o większym limicie. Zdarza się bowiem, że garaże murowane służą jako alternatywa dla piwnicy, a w ich wnętrzu przechowuje się aktualnie nieużywane rzeczy.

Poprzedni artykułSporo nowych ofert staży w PUP Zamość
Następny artykułZAMOŚĆ: Wyjeżdżał z parkingu i nie ustąpił pierwszeństwa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments