Zderzenie samochodu ciężarowego ze smartem

0
229

Do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i osobówki doszło wczoraj nad ranem na trasie Bełżec- Narol. Jak ustalili wstępnie policjanci, na prostym odcinku drogi kierowca ciężarówki wpadł w poślizg i uderzył naczepą w jadącego z naprzeciwka smarta, po czym wjechał w ogrodzenie. Kierujący smartem został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Dzisiaj rano 47-latek mieszkaniec Mielca jadący samochodem ciężarowym, trasą Bełżec-Narol na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg i uderzył naczepą w jadącą z naprzeciwka osobówkę, po czym wjechał w ogrodzenie. Kierujący smartem 31 letni obywatel Ukrainy został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Na miejscu funkcjonariusze sporządzili dokumentacje fotograficzną oraz przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika, że mężczyzna jechał za szybko pomimo warunków panujących na drodze.

Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy. Kiedy jezdnie są przymrożone i śliskie, w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. W wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu.  W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Zamiast szarżować, kierowcy powinni starać się przewidywać zagrożenia. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, czy w pobliżu lasów.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski, starszy aspirant Agnieszka Leszek

68 182276 2 Zderzenie samochodu ciężarowego ze smartem 68 182277 Zderzenie samochodu ciężarowego ze smartem

Poprzedni artykułOd poniedziałku w Biedronce: szybki test na COVID 19
Następny artykułWyszyńskiego: 3 uszkodzone auta czyli parkowanie 31-latki (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments