Od poniedziałku w Biedronce: szybki test na COVID 19

0
477

Sieć Biedronka poinformowała, że od poniedziałku 15 marca, w jej sklepach klienci będą mogli zakupić testy wykrywające przeciwciała SARS-CoV-2. Test, który będzie można przeprowadzić samodzielnie w warunkach domowych, będzie kosztował 49,99 zł.

Jak podaje sieć Biedronka – test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Biedronka zapewnia swoich klientów, że test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Jak czytamy w komunikacie sieci – Producent testów, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3% (Raporty ewaluacyjne Primacovid wskazują na czułość 98,92% dla IgG i 92,98% dla IgM w porównaniu do metody referencyjnej (ELISA). Swoistość łączna IgG i IgM wynosi 98,3%.

Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej. – podkreśla Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Producent testu Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem.

 

Poprzedni artykułKonkurs Wielkanocny dla mieszkańców Zamościa i regionu
Następny artykułZderzenie samochodu ciężarowego ze smartem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments