„Każdy ma swoje lato” w Kinie Konesera

0
379
fot. archiwum NKZ

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na spotkanie filmowe z cyklu Kino Konesera. 18 marca 2021 o godz. 19:00 na ekranie „Każdy ma swoje lato” –  kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. To wyróżniony na Festiwalu w Gdyni 2020, debiut fabularny Tomasza Jurkiewicza. 

KAŻDY MA SWOJE LATO

Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek postanawia wykorzystać postępującą chorobę dziadka, by się zbliżyć do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć prowadzi do ujawnienia pilnie strzeżonej przez matkę Mirka rodzinnej tajemnicy.

Choć nie jest to autobiograficzna historia, ceniony dokumentalista Tomasz Jurkiewicz opowiada w swoim filmie o miejscu i środowisku, które dobrze zna. Konfrontując wartości, z dużą empatią odmalowuje senny krajobraz prowincji, gdzie prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.  

Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży internetowej: www.stylowy.net i w kasach kina, ul. Odrodzenia 9. 

Bilety: 12 zł (norm.), 10 zł (ulg.)

źródło: CKF “Stylowy” w Zamościu

Poprzedni artykułPo 27 latach odchodzi dr hab. n med. Andrzej Kleinrok
Następny artykułArsenal vs Tottenham – zapowiedź meczu i typy!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments