- reklama-

Kolejni policjanci zasilili lubelski garnizon Policji. W szeregi naszej formacji wstąpiło 26 nowych funkcjonariuszy. Wczoraj sześciu z nich złożyło ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Młodzi policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – insp. Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe.

26 nowych funkcjonariuszy zostało przyjętych w lutowym naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 23 mężczyzn i 3 kobiety. Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby nowych stróżów prawa mają skromniejszy charakter i odbywają się w macierzystych jednostkach.

Wczoraj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło sześciu nowych funkcjonariuszy.

Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny.

Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Tomaszowie Lubelskim, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

źródło: KWP w Lublinie

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments