Terytorialsi na znaczkach Poczty Polskiej

0
298
Prezentacja znaczka, fot. WOT

16 lutego br., w siedzibie głównej Poczty Polskiej odbyła się uroczysta promocja znaczka Wojsk Obrony Terytorialnej.

– „Przyszło nam żyć w niełatwych czasach – jak nigdy wcześniej dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem” – powiedział podczas promocji gen. dyw. Wiesław Kukuła, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Generał wyraził swoje uznanie dla Prezesa i wszystkich pracowników Poczty Polskiej za wysiłek, jaki podejmują w ramach działań przeciwcovidowych. Odniósł się również do charakteru obu formacji: – „Poczta Polska podobnie jak WOT ma charakter terytorialny i jest obecna niemal w każdym miejscu Polski – dla wielu Polaków jest wręcz atrybutem państwa!

Warto podkreślić, że obecnie ponad 160 pracowników Poczty Polskiej pełni Terytorialną Służbę Wojskową, a Poczta Polska, w opinii żołnierzy WOT, jest jednym z najlepszych pracodawców zatrudniających żołnierzy. 

Na znaczku przedstawiono żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas szkolenia. W nowoczesnej, świetnie funkcjonującej organizacji, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej, wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, Siły Zbrojne RP szkolą żołnierzy-profesjonalistów o zdolnościach obronnych dopasowanych do współczesnych zagrożeń. Szkolenia mają na celu: po pierwsze tworzenie nowych profesji (zawodów), po drugie kształcenie niezbędnych kompetencji zawodowych i eksperckich w nowych specjalnościach, po trzecie – mają nadawać profesjonalny charakter samej formacji.

Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis „WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ”, po przeciwnej stronie umieszczono hasło WOT: „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLIKO”.

Znaczek pocztowy Wojsk Obrony Terytorialnej o nominale 1,40 zł, jest znaczkiem obiegowym i został wydany w nakładzie 1 miliona egzemplarzy z możliwością dodruku. Znaczek został wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 25,5 mm. Dostępny będzie we wszystkich placówkach pocztowych na terenie Polski.

Promocji znaczka towarzyszy okolicznościowy datownik emisji filatelistycznej „Wojska Obrony Terytorialnej”, który będzie dostępny przez miesiąc od dnia promocji znaczka wyłącznie w placówce Poczty Głównej w Warszawie. Wraz ze znaczkiem została również wydana okolicznościowa koperta FDC (ang. first day cover) z naklejonym znaczkiem pocztowym, ostemplowana okolicznościowym datownikiem. Koperta FDC będzie wydana w nakładzie 1.370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych PP na terenie Polski, które zajmują się filatelistyką. Poczta Polska w ramach współpracy wydała ponadto folder okolicznościowy w nakładzie 200 szt.

-materiał nadesłany

Poprzedni artykułFinisaż wystawy fotografii Diany Berdak pt. “Między słowami”
Następny artykułRejestracja na USG brzucha trwa – liczba miejsc jest ograniczona
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments