GAIA

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Galeria Fotografii Stylowy oraz autorka Diana Berdak serdecznie zapraszają na finisaż wystawy fotografii pt. „Między słowami”, który odbędzie się 20 lutego 2021 roku o godzinie 16:00 w CKF Stylowy w Zamościu.

Jak często pomykamy między uliczkami? Czy skupiamy się aby czytać między słowami? Zatrzymane kadry wyrywają rzeczywistość, pośrodku codziennego zgiełku. Często mijamy ukazane przestrzenie, które w pędzie i ferworze pracy możemy łatwo przegapić. Nie bez powodu wszystkie fotografie są zaprezentowane w tonacji czarno-białej, ponieważ właśnie taka forma pozwala skupić się na szczegółach, a co za tym idzie umożliwia odczytanie tego, co znajduje się między słowami. Fotografie przedstawiają realistyczny, choć często pomijany miejski wizerunek. Łączą spostrzegawczość z wrażliwością, poczucie humoru z powagą. Wiele z nich można określić mianem unikalnego alfabetu zaprezentowanych miast, a wybrane fragmenty należy odczytywać w sposób indywidualny i subiektywny. Walory turystyczne przedstawianych miejsc oraz słynne zabytki schodzą na dalsze plany dając pierwszeństwo temu, co rozgrywa się „Między słowami”.

Diana Berdak – w ZTF od 2016 r., współautorka wielu zbiorowych wystaw, fotoreporterka, działaczka społeczna, studentka animacji kultury oraz produkcji medialnej na UMCS. Zauroczona w niedosłowności czarno-białego reportażu. „Między słowami” jest jej pierwszą autorską wystawą.

 

-materiał nadesłany

plakat diana do kina Finisaż wystawy fotografii Diany Berdak pt. "Między słowami"
”Między słowami” – Diana Berdak ZTF

plakat diana na strone Finisaż wystawy fotografii Diany Berdak pt. "Między słowami"

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments