Wózek dla dziecka 3w1 – jaki będzie najbardziej odpowiedni?

0
474

Zakup wózka jest zazwyczaj jedną z najważniejszych decyzji zakupowych, przed którymi stoją rodzice spodziewający się pociechy. W sprzedaży dostępne są zróżnicowane modele zarówno pojedyncze, jak i w zestawach, takie jak wózki 3w1. Ich wybór może być strzałem w dziesiątkę, jeśli znajdziesz odpowiedni model, dopasowany do Twoich oczekiwań. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dokonując jednego zakupu, będziesz posiadał produkty, z których Twoje dziecko będzie korzystało przez kilka kolejnych lat.

Od czego zacząć?

Każda z opisywanych propozycji, zarówno wózek dziecięcy 2w1, jak i 3w1, posiada swoje mocne i słabsze strony. Ostateczny wybór jest jednak indywidualną decyzją rodziców. Zakup wózka jest największym wyzwaniem przy pierwszym dziecku, ponieważ testowanie odbywa się z mniejszą świadomością i jeszcze bez udziału malucha. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady u innych, bardziej doświadczonych rodziców, ewentualnie skorzystać z doradztwa doświadczonych doradców w wyspecjalizowanym sklepie z wózkami.

Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i
            jedzenie

Wózek 3w1 – poznaj go bliżej!

Pod pojęciem wózek dla dziecka 3w1 kryje się zazwyczaj wózek, który w zestawie ma ramę dostosowaną do montażu głębokiej gondoli, siedziska spacerowego oraz fotelika samochodowego. Ten ostatni może wymagać dodatkowych adapterów albo być dostosowany do uchwytów zamontowanych w ramie. Fotelik pochodzi od danego producenta albo od innego, specjalizującego się w takich akcesoriach, i przeznaczony jest zwykle do wożenia dzieci maksymalnie do osiągnięcia roku.

Z uwagi na dostępność w jednym zestawie, wózki dla dzieci 3w1 zazwyczaj są zamknięte w jednej stylistyce i kolorystyce. Dzięki temu wszystkie elementy do siebie pasują. Oczywiście, mają swoje wady i zalety. Poszczególne wózki 3w1 różnią się między sobą wagą konkretnych części, często sumarycznie wyższą niż w przypadku jednozadaniowych produktów. Jednocześnie są one łatwe w obsłudze i prowadzeniu, praktyczne oraz estetyczne. Jest jednak wiele zmiennych, które warto wziąć pod uwagę, wybierając wózek dla swojego dziecka.

Jaki wózek dla dziecka 3w1 wybrać? Na to zwróć uwagę!

Istnieje kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając idealny wózek dziecięcy 3w1. To od nich zależy, czy dany model będzie funkcjonalny właśnie dla Ciebie. To z kolei jest najważniejsze, aby spacery z dzieckiem nie były źródłem złości i stresu.

Na początek najważniejsze, czyli wymiary. Wózek 3w1 powinien mieć lekką, aluminiową ramę. Najlepiej, aby składała się ona do niewielkich rozmiarów. Jeśli często podróżujesz samochodem, sprawdź wymiary ramy po złożeniu i zobacz, czy można zdemontować koła – to ułatwi przewożenie. W sytuacji, gdy przed spacerem musisz znieść wózek ze schodów, sprawdź wagę poszczególnych elementów. Pamiętaj o doliczeniu do nich wagi dziecka! Niosąc wózek, musisz czuć się pewnie.

Drugą ważną sprawą jest, to kiedy dziecko się urodzi. W przypadku dzieci urodzonych w okolicach września raczej nie będziesz się spodziewać przesiadki do spacerówki zimą. Jest ona mniej osłonięta od wiatru, a zimowe warunki zwykle wymagają zamontowania dodatkowego śpiwora. Z tego powodu sprawdź, jak duża jest gondola – dla dzieci o dużej wadze urodzeniowej albo niesiedzących samodzielnie, zimą gondola powinna być adekwatnie przestronniejsza. Siedzisko spacerowe zwykle przeznaczone jest dla dzieci do około 3 lat, ale dostępne są i te o maksymalnym obciążeniu do 22 kg.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i śnieg

Zwróć uwagę na koła, które ma wózek 3w1. Pompowane i duże będą idealne, jeśli mieszkasz na wsi albo jeździsz wózkiem w terenie. Sprawią jednak, że wózek jest adekwatnie cięższy. Piankowe i małe wystarczą do jazdy po mieście i zmniejszają wagę ramy. Dodatkowo taki wózek jest łatwiejszy w przechowywaniu. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór wózka z amortyzacją wbudowaną w stelaż.

Warto, aby wózek dziecięcy 3w1 miał możliwie dużo regulowanych elementów. Mowa tutaj nie tylko o oparciu spacerówki czy dna gondoli. Ważna jest możliwość zamontowania siedziska w różnych kierunkach albo gondoli na różnych wysokościach. Przy różnicy wzrostu osób, które wychodzą na spacery z dzieckiem, istotna jest regulacja wysokości prowadnicy. Nie bez znaczenia będzie też możliwość ustawienia podnóżka w spacerówce na odpowiednim poziomie. Wiele wózków dysponuje wysuwanymi, poszerzanymi budkami przeciwsłonecznymi. Regulacja pasów bezpieczeństwa to absolutna podstawa.

Istnieje też wiele bardziej indywidualnych parametrów. Należą do nich na przykład rozmiar kosza zakupowego pod siedziskiem albo dostępność dodatkowych akcesoriów. Dla osób uprawiających sport ważne może być to, jaki wózek dla dziecka 3w1 ma zamontowany hamulec – nożny czy ręczny? Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i planujesz sporo wyjazdów, udaj się do dobrego sklepu z fotelikami samochodowymi na dobór i przymiarki do kanapy Twojego auta.

Jak widzisz, wybór idealnego wózka 3w1 nie jest prosty, jednak jest możliwy! Warto zwrócić uwagę na kwestie, które szczególnie są dla Ciebie ważne, na przykład waga wózka czy dodatkowe akcesoria. Nie bez znaczenia jest oczywiście też wygląd!

Jeśli dopiero wybierasz idealny model, zapoznaj się z asortymentem salonu BoboWózki przy Al. 1 Maja 3 w Zamościu!
https://www.bobowozki.com.pl/salony/zamosc

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Zarzuty dla 21 i 34- latka za udzielanie i posiadanie narkotyków
Następny artykułLutowa Sesja Rady Miasta. Nad czym debatować będą radni? [PROGRAM OBRAD]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments