“Działo się 2020” – wystawa Zamojskiej Grupy Fotograficznej – Grupy Twórczej

0
170

Minął kolejny rok istnienia Zamojskiej Grupy Fotograficznej – Grupy Twórczej. Rok trudny, w którym możliwość organizacji spotkań, plenerów, wystaw i wernisaży została mocno ograniczona. Jednak udało nam się zorganizować 14 wystaw (indywidualnych i zbiorowych) i VI Przegląd Fotografii Zamojskiej.

Ten rok był czasem pracy indywidualnej, inspiracji, poszukiwania tematów fotograficznych, własnego rozwoju. Mam nadzieję, że dzięki pandemii wyjdziemy mocniejsi, z nowymi pomysłami a nowymi fotografiami i wystawami zaskoczymy naszych sympatyków i przyjaciół. Przez ten czas wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie: 

jak ważna jest dla mnie fotografia? Czy jest tylko sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków, czy może czymś więcej – przekazem emocji, sposobem wyrazu, czy też środkiem przez który możemy pokazać nasze spojrzenie na świat. Czy fotografia to tylko aparat, akcesoria 

i obiektywy, czy fotografia to żywi ludzie, koleżanki i koledzy z ZGF-u, środowisko, przyjaciele przychodzący na wernisaże, wspólne oglądanie zdjęć, dyskusje. Mam nadzieję na szybki powrót do normalności, do tak brakujących nam spotkań, plenerów i wernisaży.  

Wystawa jest podsumowaniem roku pracy członków Grupy. Pokazujemy na niej wybrane zdjęcia prezentowane na wystawach w Zamojskim Domu Kultury, Morandówce, Galerii Nadszaniec, Galerii Hotelu Zamojskiego, Książnicy Zamojskiej i w Domu Kultury Okrąglak.

Wystawę można oglądać od 16 lutego do 21 marca w Galerii Hotelu Zamojskiego.

                                                                                                                                                 – Mirosław Chmiel ZGF GT

plakat dzialo sie pop

Poprzedni artykuł“X Charytatywne Ostatki Online – mimo wszystko” już za nami
Następny artykułLHS uruchomiła kolejne połączenie z Chongqing
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments