ZAMOŚĆ: Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów będzie czynny dłużej

0
1245
fot. UM Zamość

Od najbliższego poniedziałku (15 lutego 2021 r.) zostają wydłużone godziny pracy Wydziału Ewidencji Kierowców i Pojazdów Urzędu Miasta Zamość. Obsługa mieszkańców miasta Zamość będzie prowadzona w godzinach: od 7:10 do 13:00, (przerwa na dezynfekcję) i od 13:55 do 19:45.

Jak poinformował ratusz – godziny pracy zostały wydłużone, ponieważ w ostatnim czasie zaczęła wzrastać liczba interesantów, a terminy rezerwacji wizyt w wydziale stawały się zbyt odległe. Poprzez wydłużenie godzin pracy zwiększy się dostępność usług WEKiP, zgodnie z potrzebami klientów. Dzięki tej zmianie również osoby pracujące do późna, będą mogły zaplanować wizytę w urzędzie.

W dalszym ciągu obowiązuje rezerwacja wizyt w Wydziale Ewidencji Kierowców i Pojazdów i jest prowadzona w godzinach: 9:00-12:00 i 14:30-17:30 pod numerem telefonu: 84 638 21 46. Pracownik prowadzący zapisy nie udziela informacji w sprawach merytorycznych. Informacje te można uzyskać pod numerami telefonów: ewidencja kierowców: 84 638 21 52, 84 67 72 375, 84 67 72 459; ewidencja pojazdów: 84 67 72 372, 84 67 72 373, 84 67 72 374; krajowy transport drogowy 84 67 72 462.

Wydział prosi o zgłaszanie się na umówioną wizytę nie wcześniej niż 5 minut przed wyznaczonym terminem i zgłaszanie swojej obecności pracownikowi odpowiadającemu za terminową obsługę interesantów wydziałów zlokalizowanych w budynku. Klienci proszeni są o zachowanie bezpiecznych odległości od innych osób, a także o dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa. Osoby niepełnosprawne ruchowo proszone są o zgłoszenie informacji o swojej niepełnosprawności w momencie rezerwacji wizyty w celu ułatwienia dostępu do usługi.

Wydział prosi także o wcześniejsze przygotowanie stosownych dokumentów i wypełnienie odpowiedniego wniosku. Wnioski można pobrać ze strony BIP Wydziału lub z wyznaczonego miejsca w przedsionku budynku.

Opłat można dokonać za pośrednictwem opłatomatu znajdującego się w BOI ul. Rynek Wielki 13, w kasie UM Zamość ul. Rynek Wielki 13 (w godzinach 7:30-14:30), w kasie znajdującej się na parterze budynku przy ul Partyzantów 10 (w godz. 7.00-19.30 ), przelewem na konto Urzędu Miasta Zamość: 56 1020 5356 0000 1602 0007 6877 lub kartą płatniczą w siedzibie Wydziału Ewidencji Kierowców i Pojazdów.

W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa istnieje możliwość skorzystania z urny ustawionej w budynku bez konieczności oczekiwania w kolejce lub w siedzibie BOI: Rynek Wielki 13. Dokumenty można także przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: WEKiP UM Zamość, Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość.

Można także skorzystać z elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – ePUAP. Stosowne wnioski można pobrać w wyznaczonym miejscu przed wejściem do Wydziału lub ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej UM Zamość.

Uwaga!
Jedną z usług nie wymagających obecności Interesantów w Wydziale jest zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu. Do podpisanego własnoręcznie wniosku (Wniosek o rejestrację – czasową rejestrację, wyrejestrowanie i zawiadomienie o nabyciu/zbyciu pojazdu) należy dołączyć kopie dokumentów potwierdzających nabycie/zbycie pojazdów. (UWAGA! WEKiP nie przyjmuje ww. zgłoszeń nabycia/zbycia pojazdu drogą mailową!). Zgłoszenie to jest bezpłatne.

Aby odebrać dowód rejestracyjny i ew. kartę pojazdu (jeżeli została złożona w trakcie rejestracji pojazdu), też nie ma konieczności stania w kolejce. Wystarczy wrzucić do urny (umieszczone w kopercie) lub przysłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres WEKiP UM Zamość, ul. Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość otrzymane podczas rejestracji pojazdu pozwolenie czasowe.

Decyzje o rejestracji pojazdów wraz z dowodami rejestracyjnymi (i ew. kartami pojazdów) będą wysyłane drogą pocztową na wskazany przez Państwa w przesyłce z pozwoleniem czasowym adres. W celu sprawnej komunikacji Wydział prosi o podawanie numeru telefonu. Rejestracji pojazdu można dokonać w siedzibie WEKiP UM Zamość tylko osobiście lub za pośrednictwem upoważnionego przez właściciela pojazdu pełnomocnika.

Wypełnione wnioski o wydanie PKK wraz z orzeczeniem lekarskim, odpowiednią fotografią i ew. zgodą rodzica można przesłać za pośrednictwem tradycyjnej poczty na adres WEKiP UM Zamość, ul. Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość lub poprzez wrzut do urny znajdującej się w siedzibie WEKiP przy ul. Partyzantów 10.

źródło: UM Zamość

drzwi ZAMOŚĆ: Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów będzie czynny dłużej
fot. UM Zamość
Poprzedni artykułGdy załamie sią lód.
Następny artykułZAMOŚĆ: Jest praca! PGK poszukuje osób do odśnieżania. Jaka stawka godzinowa?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments