63 – latka przelała internetowemu amantowi 12 tys. euro. Pisał, że ją kocha

0
336

63-latka przelała na konto poznanego w Internecie mężczyzny łącznie 12 tysięcy euro. Kobieta brała kolejne pożyczki w bankach, bo poznany o wiele lat młodszy od niej obcokrajowiec mówił, że ją kocha. Kobieta do końca nie chciała uwierzyć, że to oszust, dopiero gdy czujna pracownica banku skłoniła ją do zgłoszenia sprawy na policję.

Jak łatwo paść ofiarą internetowego oszusta przekonała się 63-letnia mieszkanka powiatu hrubieszowskiego. Kobieta w Internecie na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Zaczęli korespondować ze sobą. Mówił kobiecie miłe słowa i codziennie powtarzał, że ją kocha. Wysyłał jej nawet zdjęcia na których widniał przystojny młody mężczyzna. Kobieta uwierzyła w jego słowa i zakochała się w nim. Kiedy oszust zdobył zaufanie 63-latki poprosił ją o to by odebrała jego paczkę z dokumentami. Sama za tą paczkę miała zapłacić na podane przez oszusta konto. Kobieta w różnych bankach brała pożyczki i wpłacała kolejno pieniądze, łącznie na sumę 12 tysięcy euro.

W końcu kiedy trafiła do kolejnego już banku pracownica placówki nabrała przypuszczeń, że jej klientka mogła paść ofiarą oszustwa. Po rozmowie z 63-latką postanowiła namówić ją żeby ta zgłosiła sprawę na policję. Mieszkanka powiatu hrubieszowskiego nawet kiedy rozmawiała już z policjantami nie wierzyła, że ten mężczyzna mógł ją oszukać. Nadal twierdziła, że łączy ich szczere uczucie i na pewno wszystko okaże się nieprawdą.

Obecnie policjanci prowadzą w tej sprawie czynności i wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Po raz kolejny apelują też o ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi.

źródło: KPP Hrubieszów

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Umowa podpisana, będzie remont drogi
Następny artykułCiągle sypie śnieg. Na zamojskich ulicach trwa “akcja zima”.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments