Spłonął dom i garaż. Dwa pożary na terenie powiatu zamojskiego

0
439
pożar w miejscowości Obrocz, fot. KMP Zamość

W jednej z miejscowości gminy Miączyn ogień strawił budynek mieszkalny. W Obroczy spaleniu uległ garaż wraz ze znajdującymi się w nim pojazdami. Na szczęście w wyniku pożarów nikt nie odniósł obrażeń. Okoliczności i przyczyny zdarzeń wyjaśniają policjanci.

O pożarze budynku mieszkalnego policjanci zostali powiadomieni w niedzielę (7.02) w godzinach popołudniowych. Doszło do niego w jednej z miejscowości gminy Miączyn. Na szczęście mieszkająca tam kilkuosobowa rodzina w porę opuściła budynek i nikt nie odniósł obrażeń. Jak powiedzieli policjantom poczuli dym w mieszkaniu, na strychu było bardzo duże zadymienie. Natychmiast wyszli z domu i powiadomili służby ratunkowe.

Akcję gaśniczo – ratunkową przeprowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz druhowie z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy wstępnie określili, że pożar powstał prawdopodobnie w wyniku nieszczelności przewodu kominowego. Spaleniu uległ dach oraz wnętrze budynku.

Do pożaru na terenie powiatu zamojskiego doszło również w piątek. W miejscowości Obrocz w godzinach porannych spłonął garaż oraz znajdujące się w nim pojazdy – ciągnik rolniczy oraz samochód osobowy marki Skoda. Spaleniu uległo także przechowywane tam drewno opałowe oraz narzędzia elektryczne. Wartość strat właścicielka wyceniła na około 50 tysięcy złotych. Ogień ugasili strażacy z jednostki ratowniczo gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szczebrzeszynie wspólnie z druhami okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Dokładne okoliczności i przyczyny pożarów wyjaśniają policjanci.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułZima da nam mocno popalić! Ostrzeżenia IMGW na kolejne dni.
Następny artykułRodzina z gm. Miączyn straciła w pożarze dach nad głową. POTRZEBNA POMOC!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments