Rodzina z gm. Miączyn straciła w pożarze dach nad głową. POTRZEBNA POMOC!

0
693

Trzyosobowa rodzina z miejscowości Kotlice (Gmina Miączyn) pilnie potrzebuje pomocy. Pożar, który wybuchł w niedzielę 7 lutego doszczętnie strawił ich dom. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale ogień pozbawił ich wszystkiego co mieli.

Pani Anna z mężem Arturem oraz schorowana babcia w pożarze stracili cały dobytek, pozostało im tylko to co mieli na sobie. Dom nie nadaje się już do zamieszkania, ponieważ konstrukcja uległa całkowitemu zniszczeniu.

Na stronie zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na odbudowę domu.

Cała rodzina to skromni i bardzo dobrzy ludzie. W imieniu Sołtysa oraz radnej wsi Kotlice zwracamy się z prośbą do ludzi o dobrym sercu o pomoc w zdobyciu środków na odbudowę domu.” – apelują założyciele zbiórki.

Oprócz środków pieniężnych potrzebne są też rzeczy codziennego użytku.

Jak poinformowała nas Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miączynie – pomoc dla pogorzelców już spływa. Przekazywane są m.in. ubrania. Żywność rodzina dostanie z Caritasu, natomiast na pewno przydadzą się środki higieny osobistej oraz sprzęt, m.in. lodówka oraz pralka. Każda pomoc w ich sytuacji się będzie potrzebna. Dary dla rodziny można przekazywać do GOPS-u w Miączynie, po uprzednim kontakcie telefonicznym (nr tel. 84 61 800 05). Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą kontaktować się także z Panią Sołtys wsi Kotlice, która zajmuje się organizacją pomocy rodzinie na miejscu. Kontakt do Pani Sołtys można uzyskać u pracowników GOPSu.

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułSpłonął dom i garaż. Dwa pożary na terenie powiatu zamojskiego
Następny artykułTomaszowianka mistrzynią świata! Złoto Moniki Skinder.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments