Ślisko na drogach. Kilkanaście kolizji jednego dnia.

0
351
fot. KMP Zamość

Na drogach i chodnikach jest ślisko. Pokryte błotem pośniegowym jezdnie stwarzają zagrożenie. Wczoraj w naszym powiecie doszło do 15 kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie samochody. Mimo to, policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

Tylko w poniedziałek (25.01) dyżurny zamojskiej komendy otrzymał aż 15 zgłoszeń o kolizjach drogowych. Na szczęśćcie w wyniku tych zdarzeń nikomu nic się nie stało uszkodzone zostały jedynie samochody. Do większości kolizji doszło w Zamościu. Na ulicy Świętego Piątka kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa kierującej citroenem i doprowadził do zderzenia samochodów. Na Olchowej samochód wjechał w bramę posesji. Przyczyną była nadmierna prędkość. Natomiast na ulicy Lwowskiej pieszy nieostrożnie wszedł na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód marki Peugeot, a na ulicy 3 Maja kierująca VW nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z kierującą toyotą. Nieprawidłowo na ulicy Hrubieszowskiej skręcał kierowca ciężarowego mercedesa i zderzył się z volkswagenem. Natomiast na drodze krajowej 74 w Jatutowie kierujący seatem nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go samochodem i doprowadził do zderzenia z volkswagenem i renault. Również na krajówce w Kalinowicach kierująca osobowym peugeot zmieniając pas ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Peugeot Partner. Po zderzeniu jedna z uczestniczek kolizji została przewieziona do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

W gminie Zamość w Borowinie Sitanieckiej kierująca pojazdem marki Peugeot na prostym odcinku drogi wpadła w poślizg zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. W tej samej miejscowości kierująca renault niedostosowana prędkości do śliskiej nawierzchni i wypadła z jezdni na pobocze. W Sitańcu na parkingu kierujący cofali jednocześnie i doprowadzili do zderzenia pojazdów marki Toyota i Alfa Romeo. W Szczebrzeszynie na ulicy Zielonej na zaparkowanego seata najechał kierujący oplem, a na ulicy Krótkiej samochód wjechał w ogrodzenie. Natomiast w miejscowości Bereść kierujący oplem zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem marki Toyota.

Kolizje spowodowały nieprzemyślane manewry kierowców, którzy w swoim stylu jazdy nie uwzględnili panujących na drodze zimowych warunków. Duże znaczenie miała również prędkość jazdy, z jaką się poruszali, niedostosowana do zaśnieżonej śliskiej nawierzchni. – mówi Dorota Krukowska – Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Bądźmy ostrożni i uważajmy na drodze. Zimowa aura nie odpuszcza zachowajmy wiec rozwagę. W trudnych zimowych sytuacjach na drodze powinniśmy jeździć wolniej pamiętając, że  hamowanie na śliskiej zaśnieżonej nawierzchni znacznie się wydłuża. Wolniej dojeżdżajmy zwłaszcza do skrzyżowań, przejść dla pieszych i na zakrętach.  Zachowajmy bezpieczną odległość pomiędzy poruszającymi się pojazdami. Starajmy się wykonywać manewry łagodnie, bez konieczności gwałtownego hamowania. Widząc pieszego zbliżającego się przejścia zareagujmy wcześniej, żeby nie powodować sytuacji, w której konieczne będzie natychmiastowe zatrzymanie.  

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułMłodzi urządzili sobie drift. Posypały się wysokie mandaty.
Następny artykułKto jest faworytem do spadku z Ekstraklasy?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments