Kto jest faworytem do spadku z Ekstraklasy?

0
260

Zbliżający się powrót Ekstraklasy to szansa dla typerów na określenie przyszłego mistrza Polski, ale również spadkowicza. Zadanie będzie tym trudniejsze, że w obecnej kampanii z ligi spada tylko jedna drużyna w związku z reformą rozgrywek i powiększeniem ligi do 18 zespołów! Kto jest faworytem dla bukmachera do spadku?

Sytuacja po rundzie jesiennej

Przed rozpoczęciem sezonu mogło się wydawać, że sprawa utrzymania rozegra się głównie między beniaminkami. PZBuk bukmacher i jego analitycy najmniejsze szanse dawali Warcie Poznań, która kadrowo prezentowała się najgorzej z całej stawki, grała mecze domowe w Grodzisku, a co więcej – awansowała dopiero po barażach.

Minimalnie lepiej były oceniane szanse drużyn, które awans z 1. Ligi wywalczyły bezpośrednio, czyli Stali Mielec i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po rundzie jesiennej można powiedzieć, że praktycznie poszło zgodnie z przewidywaniami. Na trzech najgorszych pozycjach znajduje się trójka beniaminków, która praktycznie zagwarantowała sobie udział w walce o utrzymanie, chyba że któraś z tych drużyn wystrzeli z formą na starcie rundy wiosennej.

Podbeskidzie zamyka tabelę z dorobkiem 9 punktów, co jest jednak dużym zaskoczeniem dla bukmachera, jeśli weźmiemy pod uwagę postawę tej drużyny w ubiegłej kampanii. Stal Mielec długimi fragmentami sezonu zajmowała ostatnie miejsce, jednak zmiana trenera pozwoliła tej drużynie wydostać się z pozycji spadkowej. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego zaskoczyli bukmachera zwłaszcza w ostatniej kolejce rundy jesiennej, kiedy to pokonali w Warszawie Legię.

Jeśli interesujesz się polityką – zajrzyj tutaj.

Podbeskidzie na drodze do 1. Ligi?

W tym sezonie Ekstraklasy mamy kilka bardzo słabych zespołów, jednak w związku z nadchodzącą reformą z ligą pożegna się tylko jedna drużyna. Na ten moment PZBuk bukmacher faworyta upatruje w zespole Podbeskidzia, jednak wszystko może się szybko zmienić, jeśli Górale na przykład wygrają w dwóch kolejkach po wznowieniu rozgrywek.

Bezpiecznie nie może czuć się Warta Poznań, która moim zdaniem będzie jednym z głównych uczestników tego wyścigu o pozostanie w lidze. Mam wrażenie, że kadrowo Zieloni mogą tego nie dźwignąć no i też nie mają atutu własnego boiska. Pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego na prostą powinna wyjść Stal Mielec, ponieważ remisy z Lechem i wygrana przy Łazienkowskiej nie mogą być przypadkiem, a po solidnym przepracowaniu zimowej przerwy, z tym zespołem powinno być tylko lepiej.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

Poprzedni artykułŚlisko na drogach. Kilkanaście kolizji jednego dnia.
Następny artykułTrwa zimowy foto-konkurs. GOK Gminy Zamość zaprasza do zabawy!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments