Zmarł Włodzimierz Filipski, zamojski artysta

0
650
fot. J. Zimon

Nie żyje Włodzimierz Filipski, zamojski artysta plastyk. Od 2000 roku do chwili obecnej pracował w Biurze Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej. Uhonorowany odznaką “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W. Filipski studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, w latach 1970 -1975.  Dyplom na wydziale rzeźby uzyskał w pracowni  prof. Olgierda Truszyńskiego w 1975 roku.  W latach 1976 -1977 pracował w Wojewódzkim Domu Kultury w Koninie. W 1977 roku przeprowadził się do Zamościa, gdzie przez 45 lat  był pracownikiem w instytucjach kultury. W Biurze Wystaw Artystycznych w Zamościu (1977-1984), Galerii Sztuki Współczesnej w Zamościu (1985-2000).

„Był niezwykłym i niezastąpionym człowiekiem. Niezwykle uczynnym i zaangażowanym pracownikiem. Jego wiedza merytoryczna, jak też doświadczenie przydawały się w aktywnejpracy na rzecz BWA-Galerii Zamojskiej. Swoją  osobowością i zaangażowaniem przyczyniał się do wzbogacenia wizerunku i marki zarówno naszej galerii, jak też zamojskiego środowiska plastycznego”- żegnają Kolegę pracownicy BWA.

info www.bwazamosc.pl

 

 

Poprzedni artykułNa co Zamość przeznaczy fundusze unijne ? [WIDEO Z KONFERENCJI]
Następny artykułZAMOŚĆ: Szukasz stażu? Sprawdź najnowsze oferty z PUP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments