Kolejny tragiczny pożar. W płomieniach zginął mężczyzna.

1
503

W niedzielę 24 stycznia w godzinach wieczornych doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Huszczka Mała (gm. Skierbieszów). Zdarzenie miało tragiczny finał, w płomieniach zginął 66 – letni właściciel budynku. To już czwarta w ostatnim czasie ofiara śmiertelna pożarów w powiecie zamojskim.

Zgłoszenie o pożarze domu przekazali mieszkańcy o godz. 19:17. Z uzyskanych informacji wynikało, że wewnątrz budynku może przebywać jego właściciel. Jako pierwsi na miejscu pożaru pojawili się strażacy z OSP Skierbieszów, którzy stwierdzili, że budynek mieszkalny w całości  był objęty pożarem, przez otwory okienne i drzwiowe a także ścianę szczytową wydobywały się płomienie. Strażacy zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych w osłonie prądów wodnych podjęli próbę odnalezienia mężczyzny, niemniej jednak wysoka temperatura to uniemożliwiła. Dojazd kolejnych zastępów, podanie kolejnych prądów wodnych, pozwoliło na dokonanie przeszukania palącego się budynku, niestety w jednym z pomieszczeń natrafiono na częściowo zwęglone ciało mężczyzny. Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru, oddymieniu budynku oraz oświetleniu terenu akcji na potrzeby działań grupy dochodzeniowo-śledczej. Przypuszczamy, że taką prawdopodobną przyczyna tego tragicznego pożaru mogło być zaprószenie ognia. Spaleniu uległo wnętrze budynku z wyposażeniem oraz częściowo dach. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł.  W

W działaniach trwających ponad 4,5 godziny wzięło udział 6 zastępów gaśniczych 3 z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Skierbieszów, Dębowiec, Wierzba, Majdan Skierbieszowski, dowódca JRG Zamość oraz strażacy z miejscowej jednostki. Zużyto około 25 m3 wody. 

info, foto: mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu

Poprzedni artykuł18- latka z Zamościa zatrzymana za udział w oszustwie metodą “na policjanta”
Następny artykułBezpłatne badania usg brzucha i tarczycy
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TOM

SOBOTA 24? COŚ SIĘ NIE ZGADZA