18- latka z Zamościa zatrzymana za udział w oszustwie metodą “na policjanta”

0
565

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o udział w oszustwie metodą “na policjanta”. 18-latka z Zamościa zatrudniła się jako kurier i pomagała w przestępczym procederze. Została zatrzymana na terenie województwa śląskiego. Usłyszała już zarzuty. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do wyłudzenia 20 tysięcy złotych od mieszkańca Zamościa doszło w minioną środę. Do 85-latka zadzwonił oszust i powiedział, że córka seniora spowodowała wypadek. Uniknie odpowiedzialności za określoną kwotę pieniędzy. Chcąc pomóc córce 85-latek przekazał pieniądze, po które przyszła młoda kobieta.

Natychmiast po zgłoszeniu kryminalni z zamojskiej komendy rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Policjanci wytypowali 18-letnią kobietę, która pełniła rolę „kuriera”. Wspólne działania policjantów z komendy wojewódzkiej w Lublina i Katowicach oraz kryminalnych z Zamościa doprowadziły do tego, że w miniony weekend podejrzana została zatrzymana na terenie województwa śląskiego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18-latce z Zamościa zarzutów za udział w oszustwie. W toku sprawy okazało się, że podejrzana odebrała pieniądze nie tylko od 85-latka z Zamościa. Zamieszana jest także w oszustwo metodą „na policjanta”, do którego doszło w na terenie województwa podkarpackiego. Od mieszkańca powiaty jarosławskiego w miniony piątek odebrała ponad 30 tysięcy złotych. Tłumacząc się śledczym wyjaśniła, że znalazła ogłoszenie o pracę w charakterze kuriera na jednym z portali internetowych. Jej praca miała polegać na odbieraniu paczek i dostarczaniu ich w określone przez zleceniodawcę miejsce. – informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy zamojskiej komendy policji.

Za popełnione przestępstwo 18 – latce grozi od 6 miesięcy do lat 8 więzienia. 18-latka za swoje czyny odpowie przed sądem.

Mimo wielokrotnych apeli nadal starsze osoby padają ofiarą oszustw metodą na “wnuczka”, czy też “policjanta”. Policjanci wciąż apelują, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub funkcjonariuszy i proszą o przekazanie ich poprzez osoby pośredniczące.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułKs. Marek Lis otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych
Następny artykułKolejny tragiczny pożar. W płomieniach zginął mężczyzna.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments