Zamość będzie świętował 144. urodziny Leśmiana. W programie sporo atrakcji.

0
214

Pan Bolesław Leśmian, Zamojski Dom Kultury i Miasto Zamość zapraszają na 144. urodziny Poety, które odbędą się 22 stycznia 2021 r. Z tej okazji zaplanowano sporo atrakcji.

 

Program obchodów:

  1. W mediach społecznościowych i na stronie Zamojskiego Domu Kultury znajdą Państwo opublikowaną mapkę wraz z opisem Leśmianowskiego Szlaku Literackiego. Zachęcamy do podążania trasą miejsc związanych z obecnością Bolesława Leśmiana w Zamościu. Polecamy uwadze zimową łąkę na Rynku Wodnym, gdzie wśród kwiatów usiądzie 22 stycznia Poeta.

 

  1. W Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Rynek Wielki 13, w godzinach 9:00-16:00 przez bieżący i przyszły tydzień ustawiona będzie skrzynka, do której wrzucać można karty urodzinowe z życzeniami dla Jubilata. Karty do pobrania na miejscu.

 

  1. Dodatkowo w dniach 22-23 stycznia słodka niespodzianka! W godz. 10.00 – 16.00 w kawiarni Mazagran (ul. Pereca 16), na podstawie karty z życzeniami odebrać będzie można urodzinowe ciastko, na które zaprasza Prezydent Zamościa Pan Andrzej Wnuk. Żeby odebrać ciastko, trzeba najpierw udać się do Centrum Informacji na Rynku Wielkim, pobrać kartę urodzinową, napisać życzenia, a następnie wymienić kartkę na ciastko w kawiarni Mazagran. Kartka z życzeniami zostanie później przekazana do Centrum i trafi do czerwonej skrzynki. Liczba ciastek jest określona – dnia 22 stycznia słodki poczęstunek dostanie 50 osób i kolejne 50 osób dnia 23 stycznia. 1 kartka urodzinowa to dokładnie 1 ciastko.

 

  1. 22 stycznia o godz. 18.00 na FB/Zamojski Dom Kultury zostanie opublikowany  koncert Freeborn Brothers „Leśmian.online”.
Poprzedni artykułMarihuana i Mefedron były ukryte za kaloryferem
Następny artykułPijany, poszukiwany i bez uprawnień.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments