Policyjna akcja “Prędkość”. Niechlubną rekordzistką okazała się kierująca BMW 26- letnia Zamościanka

2
264
zdjęcie ilustracyjne, archiwum NKZ

Podczas prowadzonych przez dwa dni akcji „Prędkość” policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili ponad 210 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. W trzech przypadkach kierujący z prędkością powyżej 100 km/h jechali w terenie zbudowanym.

Nadmierna prędkość niedostosowana do obowiązujących przepisów i warunków drogowych w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Dlatego też policjanci z zamojskiego ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu zwracają uwagę między innymi na kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń z tym związanych. Zbyt szybka jazda zawsze jest pod nadzorem mundurowych, jednak w minioną niedzielę oraz wczoraj prowadząc wzmożone działania policjanci w sposób szczególny zwracali uwagę na prędkość kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu.

W czasie tych dwóch dni policjanci skontrolowali łącznie blisko 250 kierowców, ponad 230 kontrolowanych popełniło wykroczenia drogowe, w tym 213 przekroczyło dopuszczalną prędkość. Troje zatrzymanych do kontroli kierujących w terenie zabudowanym na licznikach swoich samochodów miało ponad 100 km/h. Oni z uprawnieniami pożegnali się na trzy najbliższe miesiące, otrzymali też mandaty i punkty karne. Niechlubną rekordzistką była 26-latka z Zamościa, która w niedzielę w Łabuniach jechała BMW z przędnością 127 km/h.

Od początku roku policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili już ponad 860 kierujących, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości, w tym ponad 260 kierowców zbyt szybko jechało w rejonie przejść dla pieszych stwarzając zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu, którzy w każdej chwili mogli pojawić się na pasach. W tej ogólnej liczbie ponad 860 „miłośników” szybkiej jazdy są także kierujący, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Jest ich dziewiętnastu.

Prowadzone przez policjantów wzmożone działania oraz codzienna ich służba na drogach powiatu dowodzą, że nie wszyscy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi po raz kolejny apelują więc o respektowanie przepisów drogowych oraz dostosowanie prędkości do panującej na drogach zimowej aury.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułStowarzyszenie “Krok za krokiem” zaprasza “X Charytatywne Ostatki Online – mimo wszystko”
Następny artykułMarihuana i Mefedron były ukryte za kaloryferem
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek

Apelujcie dalej…; nic lepiej nie mobilizuje jak dotkliwa kara… i więcej w kasie miasta i mniej bezstresowych na drodze… a żyła złota to ul. Sadowa w Zamościu

Eliza

Antyczny stan drog jest w 90% odpowiedzialny za wieksza ilosc wypadkow. Potrzebne sa drogi 2-3 pasmowe, a nie ‘sredniowieczne’! Czas na obciecie budzetu policyjnego i ta sume przekazac na rozbudowe drog!